21.06.2022 | Prva liga Telemach
Koprčani ugnali Radnički

Koprčani so se v Slovenskih Konjicah pomerili z Radničkim iz Niša in četrtouvrščeno ekipo srbske lige po preobratu v končnici dvoboja premagali z rezultatom 3:2.

Prvi polčas pripravljalnega srečanja ni postregel z zadetki, bolj pestro pa je bilo v nadaljevanju. Nigerijski napadalec Chukwubuikem Ikwuemesi, ki je spomladi igral za Krško, je v 50. minuti zadel za vodstvo Kopra. Radnički je odgovoril preko Save Petrova in Stefana Mitrovića ter prišel do hitrega preobrata. Nov zasuk je prinesla zaključna faza tekme, potem ko so Primorci v 60. minuti zastreljali najstrožjo kazen. Ikwuemesi je izenačil z drugim golom v 82. minuti, tri minute zatem pa je zmago priigral Luka Šušnjara.

Naslednji tekmec pokalnih prvakov bo puljska Istra.

RADNIČKI NIŠ - KOPER 2:3 (0:0)

Strelci: Ikwuemesi (50', 82'), Šušnjara (85'); Petrov (51'), Mitrović (55').
Koper - prvi polčas: Adam, Žužek, Mittendorfer, Novoselec, Simčak, Vošnjak, Vešner Tičić, Kotnik, Osuji, Parris, Kolobarić. Drugi polčas: Adam, Belančić, Rajčević, Kambič, Pavlović, Krajinović, Bešir, Correia, Jašaragić, Sušnjara, Ikwuemesi. Trener: Zoran Zeljković.