07.01.2023 | Prva liga Telemach
Koper z Osijekom, Radomlje s Hajdukom

Nogometaši Kopra in Radomelj so v hrvaški Istri odigrali prvo pripravljalno preizkušnjo. Kanarčki so v tekmi osmih golov remizirali z Osijekom, mlinarji pa so morali priznati premoč Hajduka.

Tako Radomljani kot Splitčani so se v Poreču prvič predstavili pod taktirko novih trenerjev, Oliverja Bogatinova in Ivana Leka. Dalmatinci so odlično odprli obračun, saj so po sedmih minutah igre vodili z dvema goloma prednosti. Po Marku Livaji je Emila Velića premagal še Filip Krovinović. Tudi rumeno-črni so si ustvarili nekaj priložnosti, do znižanja zaostanka pa so prišli v 54. minuti, po golu Filipa Čuića, ki v Radomljah igra kot posojeni član Hajduka. Za končnih 3:1 je v 82. minuti zadel Mate Antunović.

Tudi v Umagu, kjer sta se merila Osijek in Koper, smo videli udarec uvod hrvaškega prvoligaša. Josip Špoljarić je v četrti in deveti minuti zadel za vodstvo z 2:0, v 23. minuti pa je postavil izid polčasa 3:0. V nadaljevanju dvoboja so se prebudili tudi Koprčani in prišli do preobrata. V sedmi minuti drugega polčasa je mrežo Slavoncev načel Wilkins Ochieng, po zadetku mladega Davida Stanojevića pa je po uri igre izenačil Timothe Nkada, ki se v koprskem dresu dokazuje na preizkušnji. Rudi Požeg Vancaš je Koprčane v 72. minuti popeljal v vodstvo, a je zmago Primorcev kmalu zatem preprečil Ognjen Bakić, nekdanji nogometaš Olimpije.

HAJDUK - KALCER RADOMLJE 3:1

Strelci: Livaja (3'), Krovinović (7'), Antunović (81'); F. Čuić (54').
Radomlje - prvi polčas: Velić, Korun, Ševelj, Zulić, Hrvoj, Marković, Nuhanović, Sever, M. Čuić, Sokler, Cerar. Drugi polčas: Baš, Jazbec, Vrhovac, Ivetić, Justin, Babič, Štorman, Pogačar, Jerin, Šošić, F. Čuić. Trener: Oliver Bogatinov.

OSIJEK - KOPER 4:4 (3:0)

Strelci: Špoljarić (4', 9', 23'), Bakić (76'); Ochieng (52'), Stanojević (54'), Nkada (61'), Požeg Vancaš (72').