Koper premagal Osijek, Domžale boljše od Brava

Koprčani so s preobratom v končnici tekme premagali zasedbo Osijeko, v Domžalah pa so spopad z ligaškim konkurentom Bravom dobili gostitelji. V moštvu iz prestolnice so končale tri žoge.

Domžalčani so v dvoboju z Bravom povedli že v četrti minuti srečanja. Podajo Andraža Žiniča je izkoristil Tamar Svetlin, ki je z 11 metrov zadel v spodnji desni kot ljubljanskih vrat. Deset minut pred odmorom, po prekršku nad Vukom, so gostitelji prišli do najstrožje kazen. Strel z bele točke je izvedel Arnel Jakupović, po obrambi Igorja Vekića pa je odbito žogo v mrežo pospravil Slobodan Vuk. Končni izid dvoboja je v 59. minuti, po predložku Jošta Urbančiča, postavil Damjan Vuklišević.

Nogometaši Kopra so znova gostovali v Umagu, kjer so se pomerili z Osijekom. Druga ekipa hrvaškega prvenstva je povedla po dobre pol ure igre, ko je z vrha kazenskega prostora zadel Ante Erceg. Kanarčki so do izenačenja in nato preobrata prišli v zaključku srečanja. Dare Vršič je v 82. minuti izvedel kot z desne strani igrišča, žoga je poletela med nekaj nogometaši, ob oddaljenejši vratnici pa jo je preko črte poslal Matej Palčič. Za zmago Kopra je v 86. minuti zadel Luka Vekić, ki je z leve strani kazenskega prostora neubranljivo meril v bližnji zgornji kot vrat Osijeka.

DOMŽALE - BRAVO 3:0 (2:0)

Strelci: Svetlin (4'), Vuk (35'), Vuklišević (59')
Domžale: Sorčan, Žinič, Svetlin, Ibričić, Sikošek, Kait, Karić Šoštarič, Gorenc Stankovič, Jakupović, Vuk, Husmani. Igrali so še: Mulalić, Vuklišević, Ja. Pišek, Klemenčič, Mavretič, Kolobarić, Mujan, Adamov, Jovičević, Repas, Markuš, Podlogar, Makovec, Saitoski, Martinović, Jo. Pišek, Černe, Urbančič.
Bravo: Vekić, Brekalo, Nukić, Šehić, Drkušić, Krim, Žinko, Ogrinec, Kurtović, Petric, Maružin. Igrali so še: Žugelj, Kim, Mensah, Kancilija, Puconja, Trdin, Pucihar, Keržič.

OSIJEK - KOPER 1:2 (1:0)

Strelci: Erceg (32'); Palčič (82'), Vekić (86')
Koper - prvi polčas: Vargić, Mišić, Rajčević, Cerovec, Viler, Jelić Balta, Guberac, Knežević, Juffo, Stevanović, Mulahusejnović. Drugi polčas: Adam, Jozinović, Žužek, Mittendorfer, Palčič, Bešir, Vošnjak, Vršič, Krajinović, Vekić, Spinelli.