16.09.2021 | Pokal Slovenije
Koper po preobratu slavil v Kidričevem

Koper je zadnji četrtfinalist Pokala Pivovarna Union. Primorci so po preobratu slavili v Kidričevem. Aluminij je povedel z golom Harisa Kadrića, Koprčani pa so izid preobrnili še pred odmorom. Za napredovanje vodilne ekipe Prve lige Telemach sta zadela Kaheem Parris in Matej Palčič.

POKAL PIVOVARNA UNION - PRVI KROG

ALUMINIJ - KOPER : (1:2)

Strelci: Kadrić (8'); Parris (30'), Palčič (39')

Srečanje se je pričelo po željah Kidričanov, ki so se vodstva veselili v uvodu osme minute. Aljaž Ploj je žogo z leve strani igrišča poslal pred vrata, ob bližnji vratnici pa se je odlično odzval Haris Kadrić.

Koprčani so izid še pred odmorom preobrnili v svojo korist. Akcijo v 30. minuti je pričel Ivica Guberac, Maks Barišić je podal v kazenski prostor, Kaheem Parris pa je z volej udarcem zadel v daljši, desni kot Luke Janžekoviča.

Osem minut kasneje so se Primorci veselili vodstva. Znova je podal Maks Barišić, žoga pa je na drugi, desni strani kazenskega prostora končala pri Mateju Palčiču, ki je natančno meril ob bližnji vratnici. Gostje so se v slačilnico vrnili s prednostjo.

Koper se je v četrtfinalu pridružil Celju, Radomljam in Bravu, med osem najboljših ekip pa so že bili uvrščeni Domžale, Maribor, Mura in Olimpija.