09.06.2019 | 2. SNL
Koper in Dravograd se selita med drugoligaše

V drugem razredu slovenskega nogometa bosta v prihodnji sezoni igrala tudi Koper in Dravograd. Primorci so bili v dodatnih kvalifikacijah boljši od Grada, Korošci pa so dobili spopad z Bledom, ki je tako še drugič zapored obstal na pragu 2. SNL.

Koprčani so velik korak do drugoligaške konkurence storili že na prvi tekmi, ki so jo na domači Bonifiki dobili s 4:0. Okrog tisoč gledalcev je prvi zadetek videlo že v uvodni minuti, ko je lastno mrežo zatresel Nino Bernjak, izid polčasa pa je s strelom z bele točke postavil Edi Baša. Isti igralec je v 77. minuti, po novi enajstmetrovki, zabil še tretji gol gostiteljev, visoko zmago pa je zgolj minuto kasneje postavil Željko Tomić. Primorci so bili z enakim izidom uspešni tudi v Prekmurju, v prvem polčasu sta bila natančna Mario Sačer in Denis Cerovec, v nadaljevanju sta bila uspešna Robi Gajšek in Željko Tomić.

Bolj tesno je bilo v gorenjsko-koroškem obračunu. Dravograjčani in Blejci so se za preboj med drugoligaše borili že v lanski sezoni, ko pa so bili v dodatnih kvalifikacijah boljši Biljenci in Beltinčani. Blejci tudi tokrat niso imeli sreče, odločitev o potniku v 2. SNL pa je, kot se je izkazalo že ob koncu tekme, pa je padla že na prvi tekmi. Več kot tisoč gledalcev je v Dravogradu videlo tri zadetke, tesne zmage pa so se veselili gostitelji. Peter Kogelnik je z golom v 16. minuti postavil rezultat prvega dela tekme, gostje pa so izenačili v 66. minuti. Veselje ni trajalo dolgo, vsega dve minuti kasneje za novo slavje domačih poskrbel Evans Adomako in Dravogradu zagotovil minimalno prednost pred povratno tekmo. Povratno srečanje ni postreglo z zadetki, Dravograd se tako vrača med drugoligaše.

Pravico za nastop v 2. SNL v sezoni 2019/20 so si zagotovili še Radomlje, Krka, Nafta, Fužinar, Drava, Dob, Bilje, Rogaška, Beltinci, Brda, Jadran, Brežice ter Gorica in Krško, ki se med drugoligaše selita iz Prve lige Telekom Slovenije.

• 01.12.2019 | 2. SNL
    Dob uspešen v Brežicah, Brici ugnali Rogaško
    V 2. SNL so zadnjo novembrsko soboto in prvo decembrsko nedeljo izkoristili za zaostali srečanji sedmega kroga. V Brežicah so se zmage razveselili nogometaši Doba, ki so tako prekinili posavsko serijo neporaženosti, Brici pa so bili na domačem igrišču boljši od Rogaške.
  • 27.11.2019 | 2. SNL
    Na Ptuju brez zmagovalca
    Nogometaši Drave in Brd so na Ptuju odigrali zaostalo srečanje 18. kroga 2. SNL, ki ga je pred dnevi odneslo obilno deževje. Obračun ni postregel z zmagovalcem, tekmeca sta se razšla z izidom 1:1.
  • 23.11.2019 | 2. SNL
    Na prvem mestu bo prezimil Koper
    S tekmami 19. kroga je večina drugoligašev sklenila jesenski del sezone. Koprčani so z zmago v Lendavi ostali na vrhu lestvice, Gorica je zadržala drugo, Radomlje pa tretje mesto. Po porazu Nafte so se na četrto mesto povzpeli Ravenčani.
  • 21.11.2019 | 2. SNL
    Zadnjič pred zimskim premorom
    Večino drugoligašev konec tedna čaka zaključno dejanje jeseni. Koper bo prvo mesto branil na zahtevnem gostovanju v Lendavi, kjer to jesen ni slavil še nihče od gostov. Na pomoč Nafte upa Gorica, ki bo gostila Radomlje, tretje Radomlje pa v soboto gostujejo v Beltincih.
  • 19.11.2019 | 2. SNL
    Fužinar dobil zaostalo tekmo v Krškem
    Na krškem Gubcu je bila odigrana v soboto odpovedana tekma 18. kroga 2. SNL. V Posavju so se veselili nogometaši ravenškega Fužinarja, ki so z zmago pobegnili tokratnim gostiteljem.
  • 17.11.2019 | 2. SNL
    V Kopru slavje Goričanov
    Deževno vreme je preprečilo izvedbo vseh srečanj 18. kroga 2. SNL, tekmi v Krškem in na Ptuju sta bili odpovedani in prestavljeni na kasnejši termin. Vrhunec tokratnega vikenda je bil primorski derbi za vrh lestvice, ki so ga na Bonifiki zasluženo dobili Goričani.
  • 13.11.2019 | 2. SNL
    Primorski derbi na Bonifiki
    Jesenski del drugoligaškega prvenstva se počasi, a vztrajno bliža h koncu. Večino klubov čakata še dve preizkušnji, vrhunec 18. kroga pa bo primorski spopad vodilnih klubov 2. SNL, Kopra in Gorice, ki bo skušala na Bonifiki zmanjšati zaostanek za zasedbo Mirana Srebrniča.
  • 10.11.2019 | 2. SNL
    Prekmurski derbi brez zmagovalca, Koper napolnil briško mrežo
    Sedemnajsti krog 2. SNL so s prekmurskim derbijem zaznamovali Lendavčani in Beltinčani, sosedski dvoboj pa po zanimivi končnici ni dal zmagovalca. Radomljani so se opekli z Brežičani, Goričani pa so rezultatsko krizo prekinili z zmago v spopadu z Dravogradom. Koper je v nedeljo napolnil mrežo Bricev.
  • 05.11.2019 | 2. SNL
    Prekmurski derbi v Lendavi
    Drugoligaše do zimskega premora čakajo še tri preizkušnje. V 17. krogu prvenstva bomo priča prekmurskemu derbiju Nafte in Beltincev, vodilni Koper pa bo skušal prednost pred zasledovalci povečati v Goriških Brdih. Obe tekmi boste lahko spremljali v neposrednem prenosu.
  • 03.11.2019 | 2. SNL
    Gorica pokleknila v Beltincih
    Drugoligaši so s tekmami 16. kroga zakorakali v drugo polovico prvenstva. V soboto so največje presenečenje pripravili Beltinčani, ki so na domačem igrišču premagali Gorico, Nafta pa je po napredovanju v pokalni polfinale remizirala z Brežičani, Koper pa je povečal naskok na prvem mestu.