21.10.2019 | A
Konec tedna minil brez gola

Jan Oblak in druščina so se po reprezentančnih obveznostih vrnili v klubske sredine. Kar nekaj reprezentantov v prihodnjih dneh čakajo evropske preizkušnje, kako pa so se odrezali konec minulega tedna?

Oblak je z Atleticom gostil Valencio, rdeče-beli pa so na svoj račun dodali 16. točko in po remiju s tretjega zdrsnili na peto mesto. Pred Madridčane so se z zmago zavihteli nogometaši Real Sociedada in Granade.

Bolje je šlo St. Etiennu, ki je brez pomoči Roberta Berića - Krčan je obsedel na klopi -, premagal Bordeaux. Gostje so za zmago v 92. minuti zadeli z bele točke in s četrto zmago skočili na deseto mesto. Tik pod vrhom lestvice pa vztraja Nantes, ki je v Metzu doživel minimalen poraz. Poškodovanega Reneja Krhina ni bilo v gostujočem kadru.

Pri Atalanti bodo skušali čimprej pozabiti gostovanje v večnem mestu, saj so v drugem polčasu zapravil kar tri zadetke prednosti. Lazio je med 69. in 93. minuto izničil prednost zasedbe iz Bergama, pri kateri je Josip Iličić igral od 66. minute. Z remijem v Milanu so bolj zadovoljni v taboru Lecceja, saj so za točko zadeli v 92. minuti. Porumeneli Žan Majer je zelenico zapustil v 64. minuti. SPAL je gostoval pri Cagliariju, izgubil z 2:0, Jasmin Kurtić pa je odigral celotno srečanje. SPAL je po šestem porazu spet zdrsnil v cono izpada, Lecce se je s sedmo točko povzpel na 15. mesto, Atalanta pa s 17 točkami ostaja tretja.

Tretji je tudi Empoli, ki je v osmem krogu Serie B remiziral s Cremonesejem. Avtorja domačega zadetka sta bila oba Slovenca v vrstah modrih, Leo Štulac je v 22. minuti zadel po podaji Jureta Balkovca, ki je igral do 83. minute.

Nove zmage se je veselil Tim Matavž, ki je z Vitessejem z 0:4 premagal Venlo. Šempetrčan se tokrat ni vpisal v statistiko, zelenico je zapustil v 75. minuti. Vitesse na lestvici po četrti zaporedni zmagi diha za ovratnik Ajaxu in PSV-ju.

V 13. krogu ruskega prvenstva sta se udarila tudi "slovenska" Ufa in CSKA, ki pa sta si razdelila točke. Jaka Bijol je v igro vstopil v 62. minuti, poškodovanega Bojana Jokića pa za razliko od Vombergarja in Bizjaka ni bilo v domačem kadru. Soči Mihe Mevlje se je s točko vrnil z gostovanja pri Arsenalu, Kraševec pa je odigral celotno srečanje.

Do minimalne zmage se je v dvoboju z Aleksandrijo dokopal tudi Dinamo Benjamina Verbiča, ki je na domačo zelenico zakorakal v 68. minuti in svojemu moštvu pomagal zadržati tesno prednost. Kijevčane so po nekaj slabših predstavah zakorakali v serijo zmag, a za vodilnim Šahtarjem zaostajajo kar deset točk.

Nove zmage so se razveselili v Gliwicah, Piast je v Krakovu premagal Wislo in se povzpel na tretje mesto Ekstraklase. Uroš Korun je ob zmagi odigral celotno srečanje, kar velja tudi za Erika Janžo, ki je z Gornikom iztržil točko na tekmi proti Lodžu. Gornik zaseda 11. mesto.

Brez minut je v pričakovanju nove evropske preizkušnje ostal Andraž Šporar, Slovan pa je kljub temu prišel do nove zmage. Bratislavčani so na domači zelenici z 2:1 premagali Pohronie.

Uspešen je bil tudi Ferencvaroš, ki je v vročem mestnem derbiju premagal Ujpešt. Zeleno-belim je do zmage z 1:0 pomagal tudi Miha Blažič, ki je domači obrambi poveljeval vseh 90 minut. Ferencvaroš je s šesto zmago skočil na drugo mesto in zmanjšal zaostanek za vodilnim Fehervarjem, ki s tremi točkami prednosti ostaja na vrhu lestvice.

Luka Zahović, ki je zaradi poškodbe izpustil reprezentančni tekmi s Severno Makedonijo in Avstrijo, je v polno meril v Sežani, a to ni bilo dovolj za točke Maribora. Vijoličasti so na Krasu izgubili s 4:1 in Olimpiji dovolili, da je znova pobegnila na pet točk prednosti. Zmaji so s 6:0 premagali Velenjčane, Nejc Vidmar pa ni imel veliko dela.

Zagrebški Dinamo se je po zmagi v Veliki Gorici povzpel na vrh hrvaškega prvenstva, saj je Hajduk zgolj remiziral z Lokomotivo. Petar Stojanović je tekmo in šov trikratnega strelca Mislava Oršića, nekdanjega člana Celja, spremljal s klopi za rezerviste.

Domna Črnigoja po obnovitvi poškodbe, zaradi česar je ostal tudi brez reprezentančnih obveznosti, ni bilo v kadru Lugana. Zasedba z juga Švice je doma remizirala s Zürichom, pri katerem je Denis Popović obsedel na klopi.

Uspešnejši je bil APOEL, ki je z 2:0 ugnal Doxo. Vida Belca in Romana Bezjaka ni bilo v domačem kadru. Brez minut je ostal tudi Miha Zajc, Fenerbahče je bil v Denizliju z 1:2 boljši od domače zasedbe. Adam Gnezda Čerin je s klopi spremljal dvoboj Aueja in Nürnberga, ki so ga s 4:3 dobili prvi.