02.02.2021 | Futsal AA
Kljub porazu navdušili proti sedemkratnim evropskim prvakom

Slovenska članska reprezentanca je v kvalifikacijah za EP 2022 doživela prvi poraz. V 6. kvalifikacijski skupini je klonila proti Španiji, 1:3 je bilo. Edini, tudi vodilni, gol za Slovenijo je v 9. minuti dosegel Kristjan Čujec.

Kvalifikacije za Euro 2022, 3. krog, Madrid, 2.2.
Španija – Slovenija 3:1 (1:1)
0:1 Čujec (9.), 1:1 Perez (19.), 2:1 Raul Campos (32.), 3:1 Raul Campos (40.)

Izjemen gol za vodstvo

Slovenija je navdušila v prvem polčasu, odigrala je potrpežljivo, zrelo in pametno. V osrednji vlogi je bil vnovič Kristjan Čujec, ki je v 9. minuti dosegel pravi evrogol. Na desni strani je dobil žogo, se obrnil in v svojem slogu mojstrsko zadel v daljši kot španskega gola.

Bratič in Duščak

Z obrambami se je že v prvem polčasu izkazal tudi naš vratar Igor Bratič, ki pa je klonil v 19. minuti. Po premalo odločni naši igri na španski polovici je sledil hiter protinapad in gol za izenačenje, uspešen je bil Perez. Pred tem je izenačujoči španski gol preprečil Klemen Duščak, ki je z drsečim štartom odbil žogo z gol črte, v 16. minuti je meril Gonzalez Perez.

Tudi Slovenija s svojimi priložnostmi

Španci so v nadaljevanju ohranili rahlo terensko premoč, svoje priložnosti pa je imela vnovič tudi reprezentanca, ki jo vodi selektor Tomislav Horvat. V 25. minuti je Osredkar izvrstno posredoval v obrambi pred slovenskim golom, potem pa so sledili trije naši nevarni streli. Najprej je v 26. minuti atraktivno meril Denis Totoškovič, v 27. se je Čujec spet znašel na desni strani, otresel se je tekmeca in meril po tleh v daljši kot španskih vrat, potem je sledil še prodor kapetana Igorja Osredkarja po desni strani.

V 32. minuti so domačini povedli, zadel je Raul Campos.

Selektor Horvat se je odločil in zadnje štiri minute lovil Špance s petim igralcem v polju, v tej vlogi se je preizkusil Alen Fetić. Dobro je meril Čujec, na koncu pa so Španci dosegli gol v zadnji minuti za končnih 3:1.

Prihodnji mesec v Sloveniji

Španija in Slovenija imata po treh krogih po šest točk. Ekipi se bosta med sabo vnovič pomerili prihodnji mesec, ko bo Španija gostovala v Sloveniji v 4. krogu kvalifikacij.

Slovenija – Španija 1:3 (2.2. 2021)

Slovenija in Španija sta do danes odigrali 17 tekem (zmaga Slovenije, dva remija in 14 zmag Španije), naša reprezentanca je prvo in edino zmago dosegla leta 2016 v dodatnih kvalifikacijah za SP 2016, gol za 1:0 je prispeval Alen Fetić.

268.  uradna tekma

Slovenija je do danes zabeležila 268 uradnih tekem, prišla je do 120 zmag, 41 remijev in 107 porazov. Igor Osredkar je s 161 nastopi in 81 goli rekorder reprezentance po številu nastopov in doseženih golov v dresu Slovenije. Slovenija je dosedaj igrala šestkrat na evropskih prvenstvih (v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018).