05.03.2022 | Pokal Terme Olimia
KMN Slovenske gorice prve prvakinje ženskega futsal pokala

Ekipa KMN Slovenske gorice je prvi zmagovalec ženskega futsal pokala. V finalu so varovanke trenerja Dejana Krambergerja z 2:1 premagale ŽNK Celje. Pred tekmo je Vlado Močnik, predsednik Komisije za futsal pri NZS in član IO pri NZS, podelil priznanje za najboljšo igralko minulega koledarskega leta. To priznanje je prejela Ines Ermenc (ŽNK Celje).

Premierni finalni tekmi ženskega pokala so svoj pečat dale tudi glavna sodnica Doroteja Muršič, delegatinja Maša Osredkar in časomerilka Azra Ahmetovič.

Ženski futsal pokal, finale, 5.3.
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice 1:2 (0:2)
0:1 Žižek (5./AG), 0:2 Škvorc (18.), 1:2 Mavhar (40.)

Hitro vodstvo

Tekma je bila tipična finalna. Celjanke so prve zapretile prek Deje Adamič in Mateje Vojsk, bilo je v 1. in 2. minuti, potem so pobudo prevzele KMN Slovenske gorice, pri strelu in v priložnosti pa najprej Pija Frešer in Ines Krajnc. V 5. minuti je bila tekma prekinjena zavoljo poškodbe celjske golmanke Teje Vugrinec, ki jo je med  vratnicama nadomestila Tjaša Močnik. Ta šok v celjskih vrstah so KMN Slovenske gorice izkoristile in po strelu Rebeke Šnofl, žoga se je odbila v gol od Nine Žižek, povedle.

Z 0:2 na odmor

Na drugi strani je merila Vanesa Kozina, potem pa se je nadaljevala pobuda vodilne ekipe rednega dela ženske futsal lige. Izkazala se je tudi golmanka Močnik, ki je obranila nekaj nevarnih strelov. Celjanke so imele pri zaostanku 0:1 po prodoru Ines Ermenc, ki je podala do Mateje Vojsk pred gol, lepo priliko, a je šel strel Vojskove pod strop dvorane. Kazen je prišla hitro – po podaji s kota, podajala je Rebeka Šnofl, so Celjanke pred golom pozabile na Lauro Škvorc, ki je neovirano zabila za 0:2.

V drugem delu so prevladovale Celjanke, ki so zapretile v 21. minuti, streljala je Klementina Mavhar, potem še Deja Adamič, ki je lepo priložnost zapravila tudi v 32. minuti. V isti minuti so KMN Slovenske gorice prišle do petega akumuliranega prekrška, domačinke so jih imele tri. Po minuti odmora so Celjanke zaigrale z igralko vratarko v polju, v tej vlogi je bila Sergeja Kos. Slabo minuto pred koncem je Mavharjeva zadela za 1:2, vse ostalo pa je preprečila tudi danes izvrstna reprezentančna vratarka Valentina Tuš.

Rezultat šteje

»Na koncu je bilo precej čustveno, zelo zahtevna tekma je bila. Cel čas smo bili pod pritiskom. Če pogledam vse naše letošnje medsebojne tekme, je bila ta naša najslabša. Poznala se je odsotnost Žive Hanžič, Laura Škvorc je igrala z bolečinami, vsem dekletom kapa dol! Finale se igra, da se zmaga, ne šteje lepota. Uspelo nam je. Kot prvi smo osvojili ta pokal, kar je velika stvar tudi za naš mali kraj Voličina,« je povedal po uspehu Dejan Kramberger.

»Čestital bi obema ekipama. Tekma je bila dobra, končni rezultat pa realen. KMN Slovenske gorice so zasluženo prvakinje. Kot vsako tekmo dosedaj – razliko je delala Valentina Tuš, ki je s svojimi obrambami prevaga in dodana kvaliteta,« pa je dodal trener Drago Adamič.