06.12.2018 | U19
Izzvali bodo Špance in Nizozemce

Švicarski Nyon, kjer domuje Evropska nogometna zveza, je danes znova v znamenju plesa kroglic. Dopoldne so izžrebali skupine kvalifikacij za mladinsko evropsko prvenstvo.

Mladinska reprezentanca Slovenije si je elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo zagotovila na Madžarskem, kjer je s štirimi točkami osvojila drugo mesto. Slovenci so bili pred žrebom postavljeni v četrti boben, četa Agrona Šalje pa čaka zahtevna skupina.

V njej bo poleg gostiteljice Nizozemske tudi Wales in Španija, ki je z desetimi naslovi evropskega prvaka najuspešnejša država v tej starostni konkurenci. Na evropsko prvenstvo v Armeniji se bo uvrstil zmagovalec skupine.

Znane so tudi skupine jesenskega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020, ki ga bo gostila Severna Irska. Slovenci se bodo sredi novembra merili z Estonci, Ukrajinci in Švedi, ki bodo gostitelji turnirja.

• 16.10.2018 | U19
    Na krilih Matka do elitnega kroga kvalifikacij
    Slovenci so na krilih Aljoše Matka, ki je zadel kar trikrat, s 4:1 premagali Kosovo, ki je uvodoma brez zadetkov remizirala z Avstrijo in Madžarsko, ter se kot druga ekipa skupine prebili v elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo.
  • 13.10.2018 | U19
    Avstrijci odščipnili pomembni točki
    Mladinska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacij za EP iztržila točko. Slovenci so ob polčasu dvoboja z Avstrijo vodili z goloma Svetlina in Štravsa, severni sosedje pa so v nadaljevanju, ko je bil v 65. minuti izključen Trontelj, izkoristili številčno prednost in v podaljšku zadeli za delitev točk.
  • 10.10.2018 | U19
    Prva tekma po preobratu pripadla Madžarom
    Mladinska reprezentanca Slovenije je kvalifikacije za evropsko prvenstvo pričela s porazom. Slovenci so po golu Aljoše Matka dobili prvi polčas, v nadaljevanju pa so Madžari prišli do preobrata in treh točk.
  • 01.10.2018 | U19
    Znan seznam za kvalifikacije
    Slovenska reprezentanca do 19 let bo med 10. in 16. oktobrom 2018 sodelovala v uvodnem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvu U19 2019. Selektor Agron Šalja je v ta namen vpoklical 19 reprezentantov, ki bodo zastopali barve devetih različnih klubov.
  • 20.09.2018 | U19
    Maščevali torkov poraz
    Tako kot mladinke, se je tudi fantovska reprezentanca do 16 let v tem tednu dvakrat pomerila z Madžarsko. Varovanci Igorja Benedejčiča so v Gornji Radgoni maščevali torkov poraz na madžarskih tleh.
  • 08.09.2018 | U19
    Hrvati izkoristili številčno prednost
    Mladinska reprezentanca Slovenije je v Samoborju sklenila prijateljski turnir. Po remiju s Francijo in zmago nad Indijo je nasproti stala še Hrvaška, ki je na domačih tleh slavila tesno zmago.
  • 06.09.2018 | U19
    V drugo do zmage
    Mladinska reprezentanca Slovenije je po torkovem remiju s Francijo dobila drugo tekmo prijateljskega turnirja. Mladi Slovenci so v hrvaški Veliki Gorici z 1:0 ugnali indijske vrstnike.
  • 04.09.2018 | U19
    Vztrajnost za odmeven remi
    Mladinska reprezentanca Slovenije je kakovosten prijateljski turnir odprla z remijem. Slovenci so se v Krškem udarili s Francozi, ki so ob polčasu vodili z 2:0, vnovič povedli po slovenskem izenačenju, za končni izid 3:3 pa je v končnici tekme zadel Rok Maher.
  • 06.12.2017 | U19
    Mladinci dobili jesenske nasprotnike
    V Nyonu je danes potekal tudi žreb kvalifikacij za mladinsko evropsko prvenstvo 2019. Slovenci se bodo za preboj v elitni del kvalifikacij potegovali z reprezentancami Avstrije, Madžarske in Kosova.