Ibričić in Oyewusi za delitev točk

Nogometaši Domžal in Gorice so se v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

* Športni park, omejeno število gledalcev, sodniki: Kajtazović, Šprah, Burjan.
* Strelca: 1:0 Ibričić (55./11 m), 1:1 Oyewusi (64.).
* Domžale: Sorčan, Sikošek, Käit, Vuklišević, Žinič, Husmani, Ibričić, Pišek, Svetlin (od 79. Mujan), Podlogar (od 80. Sikimić), Kolobarić.
* Gorica: Likar, M. Kavčič, Tomiček, T. Kavčič, Širok, Grudina, Nkama, Hodžić (od 60. Oyewusi), Cvijanović (od 78. Bardanca), Velikonja (od 71. Volarič), Smajlagić.
* Rumena kartona: Likar, Smajlagić.

Novogoričani so v Domžalah nazadnje slavili avgusta 2015, ko je tekmo odločil Matija Širok. Ta je bil tudi tokrat v dresu Gorice, a je bil vpleten le pri izenačujočem zadetku. Podal je z desne strani, po odbiti žogi pa je nato zadel Mathias Oyewusi, ki je izničil vodstvo Domžal, za katerega je poskrbel Senijad Ibričić. Domžale so tako pri osmih točkah, Gorica pa pri štirih.

Uvod tekme je zaznamovalo močno deževje, ki je dodobra namočilo zelenico. V teh kaotičnih razmerah so najprej zagrozili gosti, ko je po kotu poskusil Etien Velikonja, Grega Sorčan je žogo odbil do Adisa Hodžića, po poskusu slednjega pa je z golove črte odbil Gregor Sikošek.

Sledile so priložnosti Domžal, v 14. minuti se pred vrati ni znašel Matej Podlogar, v 15. se je isti igralec po podaji Janeza Piška znašel sam pred Urošem Likarjem, a žogo poslal mimo vrat, v 17. minuti pa je Dario Kolobarić zadel vratnico.

V 32. minuti je znova poskusil Podlogar, ki pa je z glavo iz bližine za malo zgrešil cilj. Malo pozneje je z glavo zadel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Likar pa se je izkazal v 37. minuti, ko je obranil poskus z glavo Damjana Vukliševića.

Takoj po začetku drugega polčasa je imel priložnost Goran Cvijanović, ki se je znašel pred vrati, a slabo zadel žogo, tako da jo je Sorčan ujel. Na drugi strani je v 48. minuti Mattias Käit poskusil od daleč, a malce premalo natančno, v 55. minuti pa je Senijad Ibričić unovčil najstrožjo kazen za 1:0, ki jo je zakrivil Johan Nkama s prekrškom nad Andražem Žiničem.

V 63. minuti je na drugi strani Mathias Oyewusi s strelom z glavo žogo poslal malo mimo vratnice, v 64. pa je isti igralec izid izenačil, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo, saj je pred tem Vuklišević zadel vratnico lastnih vrat.

V 83. minuti je po novem poskusu Käita dobro posredoval Likar, že v sodniškem dodatku pa je Nkama zgrešil z roba domžalskega kazenskega prostora. V četrti minuti dodatka je bil le malce prekratek na drugi strani Kolobarić.

Domžale bodo v 7. krogu 17. oktobra gostovale v Kopru, Gorica pa bo gostila Maribor.