20.09.2022 | 2. SNL
Grosupeljčani do prve drugoligaške zmage, zaostali tekmi pripadli Rogaški in Nafti

Grosupeljčani so se v Kranju veselili prve zmage v drugoligaški konkurenci. V Beltincih in Biljah ni bilo zmagovalca, Dekančani so premagali Krčane, v soboto preloženi tekmi v Slovenski Bistrici in Velenju pa sta pripadli Rogaški in Nafti.

Nogometaši Triglava so v dvoboj začelja lestvice vstopili z dobro popotnico, saj so v prejšnjem krogu kot prvi v letošnji sezoni ugnali Kidričane. Grosupeljčani so na drugi strani čakali na prvo slavje, so se pa prve drugoligaške zmage v izjemno zahtevnih pogojih za igro veselili v deževni gorenjski prestolnici. Gostje so prvo najstrožjo kazen izkoristili sedem minut pred odmorom, ko je Luko Čadeža premagal Milan Đajić, zmaga grosupeljskega drugoligaša pa je bila dokončno potrjena v 88. minuti. Še drugi udarec z bele točke je zanesljivo izvedel kapetan Denis Boh. Dolenjci so s prvo zmago Triglav spet izrinili na zadnje mesto lestvice.

V sobota sta bili odigrani dve od štirih načrtovanih tekem, Beltinčani so na domačem igrišču remizirali z Ilirijo. Ljubljančani so povedli v deveti minuti, ko je Domna Zvera z udarcem z razdalje premagal Matej Poplatnik. Drugoligaš iz prestolnice je zatem izpeljal nekaj protinapadov, Prekmurci pa so zaostanek izničili v 35. minuti, ko je po samostojnem prodoru po levi strani igrišča zadel Gal Grobelnik. Napadalec domačih je bil uspešen z diagonalnim strelom. Izid se v drugem polčasu ni več spremenil, Ilirija je prišla do desete, Beltinci pa do 11. točke.

Jadran Dekani so gostili zasedbo Krškega, zmagovalec pa je bil odločen po enajstmetrovki v 15. minuti srečanja. Veselili so se Dekančani, Vida Goričarja med vratnicama Krškega je z bele točke premagal Darko Gabrić. Primorci so vknjižili drugo zmago sezone, z osmimi točkami pa so na lestvici ujeli Krčane.

V nedeljskem popoldnevu je bil odigran še primorski obračun Bilj in Primorja, ki pa pred kar 600 gledalci ni dal zmagovalca. Ajdovci so z golom Marka Guliča povedli v 23. minuti, vodili pa so vse do 90. minute, ko je poraz Biljencev preprečil Bamba Susso. Z devetimi goli prvi strelec lige je Biljam priigral 16. točko sezone, Primorje je pri devetih točkah.

Močno deževje je sobotni obračun Bistričanov in Slatinčanov prestavilo na ponedeljek. V ponovitvi dvoboja, ki je ob koncu sezone 2020/21 odločal o potniku v 2. SNL, so znova slavili nogometaši Rogaške. Gostje so povedli v osmi minuti tekme, ko je najstrožjo kazen izkoristil Marko Muslin, Bistrica pa je po manj kot pol ure izgubila pordečelega Roka Maherja. Rogaška je številčno prednost izkoristila po dobri uri igre, ko je zaostanek domačinov povišal Anel Hajrić.

Tako kot v Slovenski Bistrici, so se tudi v Velenju veselili gostje. Nafta je v domači gol pospravila tri žoge, prvo v 24. minuti tekme, ko je Kristijana Sekulića premagal Bence Szabo. Lendavčani so v 39. minuti prišli do najstrožje kazni, izkoristil pa jo je Stjepan Oštrek, ki je v 59. minuti še drugič zadel z bele točke in postavil končni izid tekme. Nafta je s tekmo več od Aluminija skočila na drugo mesto lestvice, vodilna Krka ima ob tekmi manj dve točki prednosti.

Fužinar in Aluminij se bosta srečala v sredo, 28. septembra, osmi krog pa bo sklenjen v začetku oktobra, ko bosta zaostalo tekmo odigrala še Dob in Krka.