10.09.2023 | 2. SNL
Gorica slavila v Novem mestu, Triglav zadal prvi poraz Brinju

Grosupeljčani so po petih zaporednih tekmah prvič ostali brez točk, v končnici tekme so do zmage prišli tretjeuvrščeni Kranjčani. Primorje ni izkoristilo spodrsljaja vodilne ekipe 2. SNL, saj so Ajdovci remizirali v Dekanih, Goričani pa so v Novem mestu prišli do tretje zaporedne zmage.

Dvoboj Bistrice in Ilirije je v korist Štajercev odločil nigerijski napadalec Henry Nwoga Chidera. Poletni novinec med rdečimi se je v 31. minuti najbolje odzval po kotu, potem ko je Nejc Dermastija odbil poskus Roka Frešerja. Bistričani, ki so zadnjih 20 minut igrali z možem več - pri Iliriji je bil izključen Jakob Cukjati -, so minimalno prednost zadržali do konca, zmago pa so posvetili trenerju Goranu Stankoviću. Po šestih odigranih tekmah so pri 13 točkah, Ilirija ostaja pri petih.


V dolenjski prestolnici so v petkovem večeru padli trije zadetke, točke pa so odšle na Primorsko. Goričani so z golom v 90. minuti pokvarili novomeški debi svojega bivšega stratega Agrona Šalje. Na prvi zadetek je bilo potrebno čakati do 58. minuti, ko je Gorico v vodstvo popeljal Žan Leban, Krka pa je preko Josipa Krznarića izenačila v 71. minuti. V izdihljajih srečanja so gostje udarili še drugič, junak Gorice pa je bil Darius Jalinous, ki je z golom v končnici tekme odločil že sosedski obračun z Biljenci. Gorica je s tretjo zaporedno zmago prišla do desete točke, Krka pa je doživela še četrti poraz in ima na svojem računu še zmago in remi.

Miran Srebrnič, ND Gorica: "Z naše strani zelo dober prvi polčas, a smo bili premalo konkretni v napadu. V drugem delu smo igrali nekoliko slabše v fazi branjenja, smo pa bili zato boljši in konkretnejši v napadu. Če gledamo celo srečanje, smo bili boljša ekipa. Zmaga je zaslužena."


Sežanci ostajajo edini med šestnajsterico klubov brez zmage, so pa Kraševci na gostovanju v Lendavi iztržili še četrto točko. Dvoboj Nafte in Tabora se je končal z začetnim izidom. Prekmurci so po dveh porazih prišli do desete točke v letošnji sezoni. 


Z izidom 0:0 se je končal tudi obračun Dravinje in Fužinarja. Almir Sulejmanović se je na klopi Konjičanov tako predstavil z osvojeno točko, skupno peto v letošnji sezoni, povratniki v 2. SNL pa so remizirali po dveh porazih v Kranju in Novi Gorici. Fužinar je v Slovenskih Konjicah osvojil četrto točko.

Almir Sulejmanović, ND Dravinja: "Mislim, da je bila tekma pomembna za obe ekipi. Videlo se je, da tako eni kot drugi igramo malce v krču, majhne priložnosti za zadetek pa smo prav tako imeli oboji. Mislim, da je delitev točk realen rezultat za obe ekipi."


V Velenju so se zmage in treh točk veselili Beltinčani, ki jih je razveselil Jan Bruno Kralj. Srečanje je bilo odločeno v 41. minuti, Prekmurci, ki so med tednom potrdili zmago na prekinjeni tekmi s Taborom, pa so se razveselili četrtega kompleta točk v letošnjem prvenstvu, v petek jih čaka lokalni derbi z Nafto. Rudar ostaja pri petih točkah.


V Dolinci je bil odigran prvi primorski obračun sedmega kroga, točke pa so ostale v Biljah, čeprav je Tolmin šest minut pred odmorom povedel z golom Nejca Močnika. Gostitelji so odgovorili že v naslednji minuti, ko je izid poravnal Franci Perko, gostje pa so nato zastreljali enajstmetrovko in zapravili še nekaj priložnosti. Kazen je prišla v 88. minuti, ko je Luka Marjanac zadel za drugo zmago Biljencev v letošnji sezoni. Črno-beli so zdaj pri sedmih točkah, Tolmin je s tremi na dnu lestvice.


Drugi primorski obračun v sedmem krogu 2. SNL ni dal zmagovalca, Dekančani in Ajdovci so se se razšli z delitvijo točk, okrog 250 gledalcev pa je največ vznemirjenja doživelo že v uvodu tekme, ko sta padla oba zadetka. Jadran je v šesti minuti srečanja povedel z golom Susa Kebbe Kebella, Ajdovci pa so izenačili v 11. minuti, ko je v polno meril Žan Bešir. Zasedba iz Dekanov je zdaj pri osmih točkah, Primorje pa z remijem ni izkoristilo poraza vodilnih Grosupeljčanov, ki ima po petih zmagah točko naskoka pred rdeče-črnimi.


V prenosu NZS ste si lahko ogledali nedeljski obračun vodilnih Grosupeljčanov in tretjih Kranjčanov, spopad pa je bil odločen v sodniškem dodatku drugega polčasa. Junak orlov je bil rezervist Leon Kondić, ki je po preigravanju in prodoru natančno sprožil z več kot 20 metrov in premagal domačega vratarja Maja Pavlija. Gorenjci so kot prvi odščipnili točke vodilnim Grosupeljčanom, ki so pred tem dobili pet dvobojev, tudi v spopadu s Kranjčani pa so zapravili nekaj obetavnih priložnosti. Triglav za vrhom lestvice zaostaja za dve točki.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 19.11.2023 | 2. SNL
    Krka do prve domače zmage, vodilni dvojec klonil v Ljubljani in Kranju
    Novomeščani so pred zimskim tekmovalnim premorom dočakali prvo zmago na domačem Portovalu, ugnali so Dravinjo. Nafta je po 12 tekmah brez poraza izgubila v Ljubljani, Beltinčani pa so po preobratu še drugič to jesen klonili v dvoboju s Triglavom.
  • 16.11.2023 | 2. SNL
    Še zadnjič pred zimskim premorom
    Drugoligaši se bodo s tekmami 18. kroga poslovili od jesenskega dela prvenstva. Nafta bo vrh lestvice branila v Ljubljani, pred kamerami Sportkluba pa se bodo srečali peti Kranjčani in drugi Beltinčani. Na spletni strani NZS si boste lahko ogledali nedeljski dvoboj Bistrice in Dekanov.
  • 13.11.2023 | 2. SNL
    Gorica zmagovalni post prekinila v Biljah, Nafta ostaja na vrhu lestvice
    Goričani so dobili sosedski dvoboj v Biljah in prekinili zmagovalni post, Triglav pa je klonil v Slovenskih Konjicah. Ajdovci so v primorskem obračunu remizirali s Tolminom, Beltinci pa so na zadnji domači tekmi sezone premagali Tabor. Nafta po ponedeljkovem preobratu v obračunu z Bistrico ostaja na vrhu lestvice.
  • 10.11.2023 | 2. SNL
    Kamere v Velenju in Lendavi
    Drugoligaše še dva kroga ločita do zimskega premora, konec tedna bodo na sporedu tekme 17. kroga. Kamere Sportkluba bodo pospremile ponedeljkov obračun Nafte in Bistrice, na spletni strani NZS pa si boste lahko ogledali nedeljsko srečanje Rudarja in Ilirije.
  • 09.11.2023 | 2. SNL
    Nafta ugnala Ilirijo in skočila na vrh drugoligaškega prvenstva
    Nafta je nova vodilna ekipa 2. SNL. Lendavčani so na domačem igrišču dobili še zadnjo tekmo poleti preloženega tretjega kroga prvenstva, z novimi točkami pa so s prvega mesta izrinili Beltince.
  • 06.11.2023 | 2. SNL
    Tabor do prve zmage, Beltinci po porazu v Ajdovščini ujela Nafta
    Sežanci so prvo ligaško zmago sezone dočakali v Kranju, Ajdovci pa so v nedeljo po preobratu premagali vodilne Beltinčane, ki so jih z zmago v Novem mestu ujeli Lendavčani. Goričani so v izdihljajih tekme z Grosupeljčani rešili točko, vendar podaljšali zmagovalni post.
  • 03.11.2023 | 2. SNL
    Pričenja se druga polovica tekmovanja, četrto Primorje z vodilnimi Beltinci
    Po polovici drugoligaškega tekmovanja najbolje kaže Beltincem, ki se bodo v nedeljo pred kamerami Sportkluba v Ajdovščini pomerili s četrtim Primorjem. Zanimivo bo tudi v bližnji Novi Gorici, kjer bo kamera NZS pospremila dvoboj pete Gorice in sedmega Brinja.
  • 29.10.2023 | 2. SNL
    Beltinci na vrhu tudi po polovici sezone, na Portovalu kar devet zadetkov
    Beltinci bodo po zmagi na Koroškem drugo polovico prvenstva pričakali na vrhu lestvice, vodilni ekipi sledijo Lendavčani, ki so ugnali Dravinjo. Bistrica je z izjemnim preobraom v končnici srečanja premagala Bilje, kar devet golov pa je padlo v Novem mestu, kjer so slavili Velenjčani.
  • 27.10.2023 | 2. SNL
    Drugoligaši zaključujejo prvo polovico prvenstva
    S tekmami 15. kroga se v 2. SNL zaključuje prva polovica letošnjega tekmovanja. Kdo je po zgoščenem ritmu tekem ohranil največ moči? Vodilni Beltinci bodo po sredinem porazu gostovali na Ravnah, dvoboj s Fužinarjem pa si bo moč ogledati na Sportklubu. Kamera NZS bo pospremila primorski obračun Gorice in Tolmina.
  • 26.10.2023 | 2. SNL
    Biljenci napolnili mrežo Fužinarja, Triglav slavil v Beltincih
    Grosupeljčani so na domačem igrišču premagali ajdovsko Primorje, Biljenci pa so napolnili mrežo Fužinarja. Beltinci so po desetih tekmah brez poraza v zaključnih sekunda izgubili s Triglavom, Tolminci pa so se razveselili še tretje zmage v nizu.

DELI NA