Gorica premagala Ilirijo, Maribor v prvi turški tekmi remiziral

Goričani, ki bodo četrtkovo popoldne izkoristili za gostovanje pri videmskem Udineseju, so v četrti pripravljalni tekmi ugnali Ilirijo, Mariborčani pa so odigrali prvo srečanje po selitvi v Turčijo in remizirali z ruskim Arsenalom. Radomlje so remizirale z GOŠK Gabelo.

Arsenal Tula, ki se je poleti vrnil med prvoligaše in se v letošnji sezoni bori za obstanek med najboljšimi klubi v državi, je povedel iz prve priložnosti, ko se je v tretji minuti pred golom Jasmina Handanovića najbolje znašel Denisov. Četa trenerja Darka Milaniča je v tekmi, ki je trajala 120 minut, po rezultatskem zaostanku prevzela pobudo in v 43. minuti po akciji Tavaresa, Palčiča in Pihlerja, ki je zatresel mrežo, izničila prednost Rusov.

Sinje-modri so v domačem Športnem parku, na zelenici z umetno travnato površino, gostili Ilirijo. Ljubljanski tretjeligaš, ki v 3. SNL center drži vodstvo, je v prvem polčasu odbil vse napade domačih, v nadaljevanju pa se je gostujoča mreža zatresla dvakrat. V sedmi minuti drugega polčasa je Goričane v vodstvo povedel Mark Gulič, ki se je četi Srebrničevi zasedbi pridružil pred dnevi, končni izid pa je tri minute pred koncem postavil Rok Grudina.

Radomljani so se za nekaj dni odpravili v hrvaško Istro in tam odigrali še tretje pripravljalno srečanje. Pevnikovo moštvo se je pomerili z bosansko-hercegovskim drugoligašem GOŠK Gabelo, srečanje pa ni ponudilo zadetkov.

GORICA - ILIRIJA 1911 2:0 (0:0)

Strelca: Gulič (52.), Grudina (87.)
Gorica: Likar, Curk, Celcer, Tarik, Žižek, J. Humar, Kapić, Bužinel, Nagode, Leban, Gulič. Igrali so še: Gregorič, M. Kavčič, K. Humar, Grudina, Marinič, Garba. Trener: Miran Srebrnič.

KALCER RADOMLJE - GOŠK GABELA 0:0 (0:0)

Kalcer Radomlje: Andrić, Marinšek, Zukić, Jazbec, Jakovljević, Barukčić, Šipek, Vasilj, Vidmar, Primc, Kovjenić. Igrali so še: Ivačič, Patryk, Karamatić, Kramarić, Kumer, Balić, Predragović, Jugovar, Gajić, Nunić, Cerar. Trener: Robert Pevnik.

21. januar 2017 ŠENČUR (SLO3) 4:0 Predragović (2x), Jakovljević, Vasilj
28. januar 2017 MLADOST LUČANI (SRB1) 1:1 Gajić
1. februar 2017 GOŠK GABELA (BIH2) 0:0 -

MARIBOR - ARSENAL 1:1 (1:1)

Strelca: Pihler (43.); Denisov (3.)
Maribor - prvi polčas: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Bohar, Vršič, Tavares, Novaković. Drugi polčas: Obradović, Hodžić, Šme, Rajčević, Uskoković, Vrhovec, Mertelj, Ogrinec, Hotić, Sallalich, Zahović. Trener: Darko Milanič.

18. januar 2017 NAFTA 1903 (SLO3) 2:1 Vršič, Bohar
21. januar 2017 ZTE (MAD2) 3:1 Sunny, Štor, Sallalich
24. januar 2017 KAPFENBERG (AVS2) 5:0 Vršič (2x), Defendi, avtogol, Novaković
28. januar 2017 HNK GORICA (HRV2) 4:1 Tavares, Novaković (2x), Hotić
1. februar 2017 ARSENAL TULA (RUS1) 1:1 Pihler