Gorica izgubila s Sparto, Olimpija s Krko

Nogometaši Olimpije in Gorice so četrtek izkoristili za pripravljalno preizkušnjo. Ljubljančani so v Stožicah izgubili s Krko, Goričani pa so na Bledu pokleknili pred nekdanjim češkim prvakom Sparto.

Zasedba iz Prage je z golom Kozaka povedla v 21. minuti, možje v sinje-modrem pa so pretili s protinapadi. Najlepšo priložnost za izenačenje je v zapravil Jermol, ki je po prekršku nad Begićem zapravil strel z bele točke. Čehi so v uvodu drgega polčasa podvojili prednost, v polno je meril Julis, ki je v končnici tekme zadel še enkrat, vmes pa je praško prednost znižal Aliaga.

Ljubljančani so se brez Vidmarja, Çekiçija in Vukušića, ki so poškodovani, pomerili z novomeško Krko. Drugoligaš iz Novega mesta je z golom Anisa Jašaragića dobil prvi polčas, v nadaljevanju pa je pomlajeni enajsterici zabil še dva zadetka. Kazenski udarec je izkoristil že omenjeni Jašaragić, končni izid pa je postavil Kaheem Parris. V 65. minuti je izid izenačil Marko Perković. V ljubljanskem dresu so se vodstvu dokazovali trije igralci na preizkušnji, Bosić, Sijarić in Stanić.

SPARTA PRAGA - GORICA 3:1 (1:0)

Strelci: Kozak (21'), Julis (49', 85'); Aliaga (67')
Gorica: Marjanović, Hodžić, Tomiček, T. Kavčič, M. Kavčič, Grudina, Kolenc, Begić, Jermol, Volarič, Marinič. Igrali so še: Likar, Asante, Ljutić, Smajlagič, Trivunović, Čeh, Cvijanović. Trener: Borivoje Lučić.

OLIMPIJA - KRKA 1:3 (0:1)

Strelci: Perković; Jašaragić (2x), Parris
Olimpija - prvi polčas: Mrežar, Korun, Samardžić, Fink, Andrejašič, Elšnik, Pavlović, Bezjak, Sešlar, Ostrc (od 20. Bosić), Lupeta. Drugi polčas: Sekulić, Šme, Kamy, Španja, Sijarić, Kurež, Perković, Lipec, Stanić, Bosić, Kadrić. Trener: Dino Skender.