Gola Kronavetra nista bila dovolj

Nogometaši Olimpije so odigrali uvodno pripravljalno srečanje po selitvi v turško Antalyjo. Rok Kronaveter je dosegel dva zadetka, a to ni bilo dovolj, da bi se zmaji v dvoboju z Dunajsko Stredo izognili prvemu porazu v letošnjih pripravah.

Drugouvrščeni klub slovaškega prvenstva je slavil s 3:2, vseh pet zadetkov pa je padlo že v prvem polčasu, v katerem je Olimpija dvakrat zaostajala za dva zadetka. Slovaki so prvo napako ljubljanske obrambe izkoristili v 15. minuti, ko je zadel Vida, isti igralec pa je bil natančen tudi osem minut kasneje, ko je v mrežo Olimpije pospravil odbitek po obrambi Vidmarja.

V 26. minuti je prednost nasprotnika znižal Rok Kronaveter, ki je izkoristil podajo Lupete, a so Slovaki v 33. minuti znova ušli na dva zadetka prednosti. Kalmar je kaznoval napako zeleno-bele obrambe, izigral Vidmarja in zadel za 3:1. Kronaveter je zmaje v igro vrnil v 45. minuti, ko je Mariborčan natančno izvedel prosti strel, izid pa se v nadaljevanju tekme ni več spremenil.

Ljubljančani sicer še čakajo na prvo zmago v zimskih pripravah, potem ko so v Čatežu remizirali z madžarskim Budafokijem in hrvaško Gorico.

OLIMPIJA - DUNAJSKA STREDA 3:2 (3:2)

Strelci: Kronaveter (26', 45'); Vida (15', 23'), Kalmar (33')

Olimpija: Vidmar, Boayke, Gorenc, Maksimenko, Štiglec, Suljić, Kapun, Tomić , Savić, Lupeta, Kronaveter. Igrali so še: Bagnack, Mujčić, Jurčević, Gasser, Brkić, Črnic, Putinčanin, Cekici, Lukanović, Kadrić. Trener: Robert Pevnik.