14.06.2014 | Ženska A
FOTO + VIDEO: Rusiji nudile več kot dostojen odpor

Slovenija je proti Rusiji, 22. reprezentanci na svetovni Fifa lestvici, vknjižila minimalen poraz (1:2). Varovanke selektorja Damirja Roba so prikazale borbeno in odločno igro. Gostje so vešče izkoristile dve domači napaki in prišle do 5. zmage v kvalifikacijah za SP 2015.

Kvalifikacije za SP 2015, Domžale, 14.6.
Slovenija – Rusija 1:2 (0:2)
0:1 Tsybutovich (28.), 0:2 Grad (41./ag), 1:2 Jerina (59.)

0:1

Selektor Damir Rob je naredil nekaj menjav v prvi postavi, od prve minute pa je zaigrala tudi debitantka Tina Marolt. Prav Maroltova je v 27. minuti sama prišla z desne strani pred ruska vrata, a je gostujoča vratarka poizkus obranila.

Prvi polčas je pripadel Rusinjam, ki so na odmor odšle s prednostjo dveh zadetkov. Povedle so v 28. minuti. Po predložku z leve je Lucija Mori slabše ocenila let žoge, zadela je kapetanka Ksenia Tsybutovich.

0:2

Slovenija je nadaljevala z agresivno igro, v eni od nenevarnih akcij pa so Rusinje podale pred slovenski kazenski prostor. V boju za žogo pa sta se zaleteli Morijeva in Lucija Grad, slednja je žogo poslala v lastno mrežo.

Jerina za 1:2

Tudi vodstvo 0:2 ni potrlo domačih igralk, ki so bile nagrajene v 59. minuti. Kaja Eržen je podala, ruska vratarka je odšla iz vrat, Kaja Jerina pa je zadela za znižanje na 1:2.

Poškodba Ermanove

V 68. je igro zapustila Kristina Erman, ki se je poškodovala zadnjo ložo desne noge, zamenjala jo je Martina Potrč. Do konca srečanja so domačinke še dvakrat zapretile proti ruskim vratom, a se rezultat ni več spremenil.

Kvalifikacije se nadaljujejo 20.8., Slovenija igra proti Irkam.

Izjavi po tekmi:

Damir Rob, selektor Slovenije:
»Pred tekmo sem napovedal, da dekleta ne bodo razočarala. Danes jim lahko le čestitam, držala so se dogovora. Proti koncu prvega polčasa je malce popustila zbranost, prejeli smo dva lahka zadetka. V drugem delu smo se vrnili v igro, kar je nova odlika te ekipe.«

Anja Milenkovič, kapetanka reprezentance:
»Tekma je bila težka kot vse v kvalifikacijah za SP 2015. Vedeli smo, da lahko pariramo Rusiji, ki le ni toliko močnejša od nas. Držale smo se navodil, na koncu bi lahko celo izenačile. Po porazu proti Hrvaški smo se dobro odrezale.«