FOTO + VIDEO: Pomurkam nov pokalni naslov

Igralke ŽNK Teleing GMT Beltinci so nove in stare prvakinje Ženskega pokala NZS. V finalu, že petič na koprskem štadionu Bonifika, so varovanke trenerke Nuše Ladinek z rezultatom 6:0 ugnale ŽNK Rudar Škale. Tjaša Tibaut je bila s tremi zadetki prvo ime finala.

Pokal in medalje sta igralkam podelila predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović in predsednik komisije za ženski nogomet Branko Gros.

Ženski pokal NZS 2016/2017, Koper, 31.5. 2017
ŽNK Teleing GMT Beltinci – ŽNK Rudar Škale 6:0 (4:0)
1:0 Conjar (6.), 2:0 Tibaut (13.), 3:0 Tibaut (24.), 4:0 Tibaut (32.), 5:0 Nikolić (78.), 6:0 Prša (81./11-m)

Videoposnetek finala:

Pomurke do 1. cilja

Ekipi sta prispeli na Obalo, da še petič od leta 2012 obračunata za naslov pokalnih prvakinj. Še četrtič so bile boljše Pomurke, ki so v 6. minuti dosegle, kar so hotele oboje – zadeti za 1:0 in si tako zagotoviti psihološko prednost in mirno nadaljevanje. Vodstvo je bilo plod zglednega sodelovanja najboljših strelk sezone – Tjaša Tibaut (40 golov v letošnjem državnem prvenstvu) je našla Moniko Conjar (44 golov v SŽNL v sezoni 2016/2017), ki ji ni bilo težko premagati izkušene velenjske vratarke Jadranke Zilić.

V 13. minuti je bilo 2:0. kapetanka Pomurk Manja Rogan je na sredini prišla do žoge in s podajo zaposlila Špelo Rozmarič. Le ta je opazila Tibautovo, ki je nakazala podajo v globino. Rečeno – storjeno, Tibautova pa je zabila za 2:0. Velenjčanke so imele premalo moči in ideje za konkreten odpor. Izkoristile niso niti zmede v obrambi Pomurk, ko se Nikoleta Nikolić in Hercigonja Moulton nista sporazumeli, katera bo poslal žogo izpred svojih vrat. Na koncu je posredovala vratarka Špela Fras in rešila dilemo.

V 24. minuti je Teleing GMT Beltinci povišal vodstvo na 3:0. Špela Kolbl je s predložkom z desne strani našla kapetanko reprezentance Tjašo Tibaut, ki je v padcu še zmogla toliko moči, da je žogo spravila za hrbet Zilićeve.

Dve poškodbi Velenjčank

Velenjčanke so prvič resno zapretile v 29. minuti, ko je Sara Agrež s strelom po dvojni podaji resno ogrozila vrata prvakinj, strel je na srečo Pomurk blokirala Špela Rozmarič. V 32. minuti se je mreža Rudarja Škal zatresla še četrtič – Conjarjeva je še enkrat zaposlila Tibautovo, ki je obšla obrambo rdečih in zadela za 4:0, kar je bil tudi končni rezultat prvega polčasa.

Pred koncem uvodnih 45 minut je trener Velenjčank Dušan Uršnik opravil dve menjavi – v 35. minuti je poškodovano Lano Golob menjala Nataša Maksimović, po udarcu v glavo pa je igro zapustila še Ines Pijuković, nadomestila jo je Maruša Ledinek.

V odmoru med polčasoma so se na zelenici štadiona Bonifika predstavile mlade nogometašice DNŠ Gažon Obala in Divače, vodila sta jih trenerja Peter Kocjančič in Saša Prodanovič.

Do 78. čakali 5. gol

V nadaljevanju je tempo igre malce padel, omembe vredna pa sta izvrstna prosta strela v 55. in 56. minuti. Sara Agrež je najprej s kakih 20 metrov ogrela dlani Špele Fras, na drugi strani pa je izvrstno z leve merila Anja Prša. Na prvi gol v 2. polčasu smo čakali do 78. minute. S kota je podala Manja Rogan, Velenjčanke so premalo odločno pospravile žogo izpred svojega gola. To je s skokom izkoristila Nikoleta Nikolić in zadela za 5:0. V 81. minuti se je mreža ekipe iz Šaleške doline zatresla še šestič. Po igranju z roko v kazenskem prostoru so Pomurke izkoristile 11-metrovko, med strelke se je vpisala Anja Prša.

Izjave po tekmi:

Nuša Ladinek, trener ŽNK Teleing Beltinci:
„Pokal je naš. Mislim, da je končni izid 6:0 kar realen. Se je pa videlo na tekmi, da naše igralke še niso pozabile poraza z zadnje tekme SŽNL. Domenili smo se, da oddelamo zadnjo tekmo po najboljših močeh. Trudile so se, a se je videlo, da niso povsem pri stvari.“

Manja Rogan, kapetanka ŽNK Teleing GMT Beltinci:
„Pričakovano smo pokalne prvakinje, dosegle smo šest golov. Težko se je bilo pobrati in zbrati po nedeljskem porazu. Suvereno smo odigrale in osvojila naslov.“

Dušan Uršnik, trener ŽNK Rudar Škale:
„To je realno stanje in posledica celotne sezone. Pravih bazičnih priprav nismo imeli, pestile so nas poškodbe. Vsa čast mojim dekletom, da smo uspeli izpeljati sezono do konca. Končni rezultat 6:0 pa je previsok.“

Jadranka Zilić, vratarka ŽNK Rudar Škale:
„Upala sem, da bomo boljše začeli tekmo, a nismo. Predaleč od tekmic smo stale, zato so zlahka prihajale do priložnosti. V drugem polčasu je bilo boljše, a končni rezultat je res grozen.“

Finalni obračuni pokala med letoma 2010 – 2016:

Ženski pokal NZS 2015/2016, Koper, 25.5. 2016
Moje-lece.si Radomlje – ŽNK Teleing Pomurje 3:7 (2:4)
1:0 Predanič (11.), 1:1 Conjar (13.), 1:2 Conjar (16.), 1:3 Makovec (37.), 1:4 Ulbin (42./ag), 2:4 Begić (45.), 3:4 Gadnik (52.), 3:5 Conjar (83.), 3:6 Kolbl (87.), 3:7 Makovec (90.)

Ženski pokal NZS 2014/2015, Koper, 20.5. 2015
ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Rudar Škale 4:6 (1:1)
0:1 Berdnik (2.), 1:1 Tibaut (20.), 2:1 Conjar (67.), 2:2 Lukek (81.)

Ženski pokal NZS 2013/2014, Koper, 21.5. 2014
ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Rudar Škale 4:1 (2:0)
1:0 Vrabel (29.), 2:0 Tibaut (34.), 3:0 Kolbl (66.), 4:0 Tibaut (90.), 4:1 Morič (91.)

Ženski pokal NZS 2012/2013, Koper, 29.5. 2013
ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Rudar Škale 3:1 (0:1)
0:1 Bric (17.), 1:1 Eržen (52.), 2:1 Vrabel (70.), 3:1 Nikl (84.)

Ženski pokal NZS 2011/2012, Ljubljana, 23.5. 2012
ŽNK Pomurje Teleing – ŽNK Rudar Škale 4:0 (1:0)
1:0 Zver (35.), 2:0 Nikl (59.), 3:0 Vrabel (73.), 4:0 Vrabel (80.)

Ženski pokal NZS 2010/2011, Ljubljana, 25.5. 2011
ŽNK Krka – ŽNK Jevnica 2:4 (1:1)
1:0 Peić (15.), 1:1 Benak (39./ag), 1:2 Špelič (50.), 1:3 Jerina (53.), 2:3 Malinič (57.), 2:4 Špelič (68.)

Ženski pokal NZS 2009/2010, Celje,  31.5. 2010
ŽNK Krka – ŽNK HV TOUR Slovenj Gradec 5:1 (2:1)
1:0 Malinič (2.), 1:1 Golob (15.), 2:1 Erman (37.), 3:1 Benak (48.), 4:1 Nikl (77.), 5:1 Stipič (78.)