14.09.2019 | U16
Dvakrat z Madžari

Reprezentanca Slovenije do 16 let, ki jo vodi Tomaž Petrovič, se bo 17. in 19. septembra pomerila z vrstniki iz Madžarske. Prvo srečanje bo odigrano v Gornji Radgoni, drugo pa v madžarski Veliki Kaniži.

Selektor Tomaž Petrovič bo svoje izbrance pozdravil dan pred prvo tekmo, v ponedeljek, 16. septembra, v Radencih, prva tekma v Gornji Radgoni pa se bo v torek pričela ob 16. uri. Dva dni kasneje se bodo mladi Slovenci in Madžari udarili ob 14.00.

Petrovič je na seznam uvrstil osemnajsterico nogometašev, z največ reprezentanti se lahko pohvalita ljubljanska kluba Bravo in Ilirija, ki izbrani vrsti dajeta kar polovico igralcev. Reprezentanco sicer sestavljajo nogometaši iz sedmih klubov.

Seznam povabljenih nogometašev:

Enej Marsetič (Koper), Nejc Dermastija (Ilirija 1911), Srđan Kuzmić (Ilirija 1911), Žiga Korošec (Ilirija 1911), Črt Rotar (Ilirija 1911), Jan Rovšek (Bravo), Aljaž Božič (Bravo), Gal Puconja (Bravo), Kristjan Trdin (Bravo), Aljaž Dodig (Bravo), Peter Čeferin (Brinje-Grosuplje), Nik Zrnec (Brinje-Grosuplje), Denis Leban (Celje), Tom Kljun (Celje), Nejc Klašnja (Domžale), Jernej Belinc (Domžale), Gašper Černe (Domžale), Matjaž Kamenšek Pahič (Maribor).

• 27.06.2021 | U16
    Zmaga Rusom, Slovencem drugo mesto
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je na 17. izvedbi Turnirja narodov zasedla drugo mesto. Varovanci Aleksandra Radosavljevića so morali po dveh zmagah priznati premoč Rusije, ki je turnir osvojila s tremi učinkovitimi predstavami.
  • 25.06.2021 | U16
    Uspešni tudi v dvoboju s Severno Makedonijo
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je dobila tudi drugo tekmo Turnirja narodov. Srečanje s Severno Makedonijo je odločil zadetek ob koncu prvega polčasa, ki je padel po strelu Nika Kasala.
  • 23.06.2021 | U16
    Slovenci dobili prvo tekmo Turnirja narodov
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je v italijanskem Gradišču dobila prvo tekmo Turnirja narodov. Slovenci so po dveh zadetkih Nika Kasala v drugem polčasu premagali Albanijo.
  • 16.06.2021 | U16
    Trikrat na Turnirju narodov
    Reprezentanco Slovenije do 16 let v zaključku junija čakajo nove tri mednarodne preizkušnje na 17. Turnirju narodov. Četa selektorja Aleksandra Radosavljevića se bo v italijanskem Gradišču in Ajdovščini pomerila Albanijo, Severno Makedonijo in Rusijo.
  • 09.06.2021 | U16
    Slovenci dobili drugo tekmo s Poljaki
    Reprezentanca do 16 let je priprave v Kranjski Gori zaključila z zmago. Izbranci selektorja Aleksandra Radosaljevića so dobili drugo prijateljsko tekmo s Poljsko, ki je na Gorenjskem klonila s 3:2. V prvem polčasu je dvakrat zadel Niko Kasalo, po uri igre je bil uspešen še Tilen Kovačič.
  • 06.06.2021 | U16
    Na prvi tekmi s Poljsko tesen porazuvod
    Reprezentanca Slovenije do 16 let se po zaključku klubske sezone pripravlja v Kranjski Gori, kjer je danes odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem s Poljsko. Četa Aleksandra Radosaljevića je ob nekaj neizkoriščenih priložnostih doživela tesen poraz, selektor pa je zadovoljen s podobo svojih izbrancev.
  • 28.05.2021 | U16
    V Kranjski Gori dvakrat s Poljsko
    Po zaključku klubske sezone se bo v začetku junija zbrala tudi reprezentanca do 16 let, ki jo vodi Aleksandar Radosavljević. Mladi Slovenci se bodo dvakrat pomerili s Poljsko.
  • 19.09.2019 | U16
    Druga tekma pripadla Madžarom
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je v Veliki Kaniži odigrala še drugo prijateljsko tekmo z Madžari. Drugo srečanje se je, potem ko so Slovenci v Gornji Radgoni slavili z izidom 3:0, razpletlo v korist Madžarske.
  • 17.09.2019 | U16
    Slovenci boljši od Madžarov
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je v Gornji Radgoni dobila prvo prijateljsko srečanje z Madžarsko. V mreži vzhodnih sosedov so že v prvem polčasu končale tri žoge. Dvakrat je zadel Enej Marsetič, v polno je meril še Matjaž Kamenšek Pahič.