24.10.2019 | Pokal Slovenije
Domžalčani s preobratom do prednosti

V Domžalah je bila odigrana četrta četrfinalna tekma Pokala Slovenije. V edinem prvoligaškem dvoboju so se udarili Domžalčani in Sobočani, ki so sicer povedli, a so v nadaljevanju zapravili prednost, v domači Fazaneriji pa bodo lovili zadetek zaostanka.

Srečanje so bolje odprli gostitelji, a se je z dvema posredovanjem izkazal soboški vratar Dean Šafarić. Hrvat v golu Mure je najprej zaustavil poskus Mateja Podlogarja, nato pa še Arnela Jakupovića. Rumeni so bili kaznovani v 18. minuti, ko je domača obramba po kotu Bobičanca sicer izbila žoga, a je le-ta končala pri Ninu Koutru, ki jo je z močnim "volej" udarcem poslal pod prečnik domačega gola. Tudi Domžalčani so do izenačenja prišli po kotu, po predložku Senijada Ibričića pa je najvišje skočil visoki Nikola Vujadinović.

Varovanci domačega stratega Andreja Razdrha so v drugem polčasu prišli do popolnega preobrata. V 57. minuti je Tonči Mujan s podajo pred vrata Mure našel Mateja Podlogarja, ki se je znebil svojega čuvaja in z bližine zadel za domače vodstvo. Piko na i domači zmagi je v 76. minuti postavil Slobodan Vuk, ki je izkoristil napako gostujoče obrambe, si pripravil prostor za udarec in poskrbel za prednost pred povratno tekmo. Prekmurci se niso predali, v sodniškem dodatku so bili blizu znižanja zaostanka, ko je Sorčana po strelu Žana Karničnika rešil okvir gola, tik pred koncem pa je zadel Luka Šušnjara, ki je bil najvišji po prostem strelu Bobičanca.

Povratno srečanje bo v Murski Soboti odigrano prihodnjo sredo, ko bo na sporedu tudi obračun Rudarja in Nafte, že v torek pa se bodo za polfinalno vozovnico udarili Koprčani in Kidričani ter Radomljani in Celjani.