Domžalčani, Kranjčani in Velenjčani pričeli z zmago

Sreda je ponudila kar pet pripravljalnih preizkušenj. S petimi zadetki v Grosupljem so bili najuspešnejši Domžalčani, zmage so se razveselili tudi Kranjčani in Velenjčani. Maribor je remiziral s Haladasem, Krško pa je doživelo visok poraz v Veliki Gorici.

Mariborčani so se v ponedeljek preselili v Moravske Toplice, uvodno pripravljalno preizkušnjo pa so odigrali v domačem Ljudskem vrtu, v katerem so gostili Haladas iz madžarskega Sombotela. Gledalci niso videli zadetkov, tekmeca sta se razšla z začetnim izidom, najbližje golu pa je bil Jasmin Mešanović, ki mu je veselje preprečil okvir gola. Z nekaj odličnimi posredovanji sta se izkazala Aljaž Cotman in legendarni madžarski vratar Gabor Kiraly.

Najvišjo zmago dneva so iztržili Domžalčani, ki so v Grosupljem napolnili mrežo domačega tretjeligaša. Gostitelji so prvič klonili v šesti minuti, ko je odbitek v mrežo pospravil Senijad Ibričić. Slednji je bil v 34. in 45. minuti v vlogi asistenta, po njegovem predložku pa je najprej v polno meril Shamar Nicholson, izid polčasa pa je postavil Nermin Hodžić. Rožman je ob polčasu povsem premešal enajsterico, že v drugi minuti nadaljevanja pa je po kotu Mujana zadel Gaber Dobrovoljc. V zadnji minuti sta domačo obrambo izigrala Gregor Sikošek in Slobodan Vuk, ki je zadel za zmago z 0:5, še pred tem pa je Dejan Milić zaustavil enajstmetrovko Cimermana.

Krčani so se z visokim porazom vrnili z gostovanja v Veliki Gorici. Hrvaški prvoligaš je v krško mrežo pospravil kar pet zadetkov, tri v prvem polčasu, ko so Posavci sicer zaigrali s precej premešano enajsterico. V drugem polčasu se je na igrišču z umetno travnato površino predstavila udarnejša zasedba, a je tudi drugi del dvoboja pripadel gostiteljem. Za hrbtom Marka Zalokarja sta končali še dve žogi, visok poraz zelenih pa je v končnici srečanja omilil Ante Vukušić.

Posavci so se odpravili na Hrvaško, v Krškem pa so gostovali Velenjčani. Knapi so se na Gubcu pomerili z madžarskim drugoligašem Budafokijem in ga ugnali z izidom 0:3. Že v prvem polčasu sta bila natančna Klemen Bolha in Leon Črnčič, zanesljivo zmago pa je v nadaljevanju tekme potrdil Nejc Pušnik.

Tesne zmage v obračunu z Dobom so se razveselili Kranjčani. Na kranjskem igrišču z umetno travnato površino je padel zgolj en zadetek, že v prvem polčasu ga je dosegel David Tijanić.

BRINJE GROSUPLJE - DOMŽALE 0:5 (0:3)

Strelci: Ibričić (6'), Nicholson (34'), Hodžić (45'), Dobrovoljc (45'), Vuk (90')
Domžale: Mulalić, Klemenčič, Belima, Hodžić, Morris, Ibričić, Melnjak, Nicholson, Rom, Urbančič, Lazarević. Igrali so še: Milić, Kolobarić, Vetrih, Mujan, Sikošek, Svetlin, Urh, Podlogar, Dobrovoljc, Pečnik, Gnezda Čerin, Vuk. Trener: Simon Rožman.

HNK GORICA - KRŠKO 5:1 (3:0)

Strelci: Zwolinski (17'), Dvorneković (28', 30'), Ndiaye (59'), Matošević (89'); Vukušić (84')
Krško: Ribič,  Španring, Lipec, Ogrinec, Vekić, Kordić, Duvnjak, Perić, Ristovski, Mrkonić, Gantar. Igrali so še: Zalokar, Štefulj, Volarič, Zakrajšek, Cetina, Sokler, Jandrek, Da Silva, Kovačič, Vukušić, Volaš. Trener: Milan Đuričić.

MARIBOR - HALADAS 0:0 (0:0)

Maribor: Cotman, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Pihler, Hotić, Mešanović, Zahović, Mlakar. Drugi polčas: Irgolič, Rajčević, Kolmanič, Vrhovec, Cretu, Žugelj, Kramarič, Felipe Santos, Vršič, Bajde, Tavares, Mulahusejnović (70' Žugelj). Trener: Darko Milanič.

BUDAFOKI - RUDAR VELENJE 0:3 (0:2)

Strelci: Bolha, Črnčič, Pušnik
Rudar: Radan, Pišek, Tomašević, Grabovac, Pušaver, Arap, Bolha, Li, Črnčič, Pljava, Vodeb. Drugi polčas: Stopajnik, Hrubik, Kašnik, Sekulić, Dedić, Pušnik, Kitek, Tučić, Trifković, Škoflek, Radić. Trener: Marijan Pušnik.

TRIGLAV KRANJ - ROLTEK DOB 1:0 (1:0)

Strelec: Tijanić
Triglav: Curanović, Kuhar, Kumer, Alić, Mlakar, E. Kryeziu, Udovič, Tijanić, Križaj, Crnov, Majcen. Igrali so še: Arko, Marinović, Franjić, Osikel, Kopač, Rogelj, Afoakwa, Hasanaj, Žurga, D. Kryeziu. Trener: Dejan Dončić.