28.01.2020 | Ženska A
Dominika Čonč s 5. golom za tri točke Milana

V Italiji je bil minuli vikend na sporedu 13. krog domače lige, do odmevnih igre pa tudi naše reprezentantke.

Med strelke se je vpisala Dominika Čonč, ki je v 88. minuti dosegla edini gol na tekmi Orobica – Milan. S tem golom je poskrbela za 8. zmago Milana, ki je s tekmo manj na 3. mestu. V dresu Milana je do 46. minute igrala Pamela Begič, na drugi strani je Tina Marolt v ekipi Orobice dobila 48 minut.

Kaja Eržen je s klopi za rezerve spremljala remi Rome in Fiorentine. Sara Ketiš in Nika Babnik sta dobili po 90 minut ob remiju Barija in Tavagnacca, Tjaša Tibaut pri gostah ni vstopila v igro. V dresu Tavagnacca ni bilo Lare Ivanuše, ki je poškodovana.

Igralke Turbine Potsdam nadaljujejo s pripravami na sezono – minuli vikend so se pomerile z eno od ekip mladincev (FC Stahl Brandenburg) in slavile s 3:2. Sara Agrež in Zala Meršnik sta dobili priložnost v prvem polčasu, v nadaljevanju tudi Lara Prašnikar. S treningi je začela tudi Adrijana Mori, ki se je poškodovala poleti lani.

Z zmago potrdile 3. mesto
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Kopru odigrala predzadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022. Izbranke Boruta Jarca so si z zmago 2:0 (1:0) zagotovile končno tretje mesto v skupini.
    Naredile bodo vse, da tri točke ostanejo doma
    Danes ob 18. uri bo naša ženska članska reprezentanca odigrala tekmo kvalifikacij za Euro 2022. V Kopru se bodo varovanke selektorja Boruta Jarca pomerile z Estonijo. Slovenija v kvalifikacijski skupini A zaseda 3. mesto, Estonija je šesta.
  • 30.11.2020 | Ženska A
    Uspešno želijo končati kvalifikacije
    Slovenija nastopa v zelo pomlajeni zasedbi. To bo tudi predzadnja tekma v kvalifikacijah, z Estonijo se bo Slovenija pomerila še februarja prihodnje leto.
  • 26.11.2020 | Ženska A
    Z mladimi silami proti Estoniji
    Ker je skupina za kvalifikacije že odločena, pa vendar lahko tekma ponudi izjemno priložnost nabiranja izkušenj mladih nogometašic, bo selektor Borut Jarc priložnost ponudil mlajšim igralkam.
  • 17.11.2020 | Ženska A
    Znan seznam za tekmo proti Estoniji
    Pred slovensko žensko reprezentanco je domača tekma v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo leta 2021. V torek, 1. 12., se bo v Kopru pomerila z Estonijo.
  • 25.10.2020 | Ženska A
    Zaradi okužb v reprezentanci brez tekme v Estoniji
    Slovenska ženska reprezentanca se je po tekmi v Rusiji odpravila v Estonijo, kjer bi se varovanke Boruta Jarca morale v torek pomeriti z domačo reprezentanco. Ta tekma pa bo zaradi pozitivnih testov na COVID-19 v slovenski reprezentanci odpovedana.
  • 23.10.2020 | Ženska A
    Kljub dobri igri ostale brez točk
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Moskvi igrala svoj osmo tekmo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2022. Izbranke Boruta Jarca so igrale proti Rusiji in izgubile z 0:1 (0:0). Predzadnja kvalifikacijska preizkušnja Slovenke čaka čez štiri dni v Estoniji.
    V Moskvi z jasnim ciljem
    „Vse tekme so pomembne, a na tole današnjo se pripravljamo in mislimo že nekaj časa. Naš cilj je jasen,“ pove Kaja Eržen, igrala italijanskega prvoligaša Rome. „Vse igralke so dobro pripravljene, vse smo v optimalnem tekmovalnem ritmu. Rusije se ne bojimo. Na prvi medsebojni tekmi smo nastopile oslabljene,“ sklene Erženova.
  • 22.10.2020 | Ženska A
    V petek prenos tekme iz Rusije
    Ženska nogometna reprezentanca je dopoldan iz Maribora odpotovala v Moskvo, kjer jo jutri ob 16.30 čaka obračun z Rusijo. Gre za 8. tekmo Slovenije v kvalifikacijski skupini A. Varovanke selektorja Boruta Jarca lovijo zmago in vsaj dva dosežena zadetka.
    V Rusijo po piko na i
    „Bistvena je dobra priprava tekmeca, ob tem pa je bistven fokus na sebe. Vse bo odvisno od nas, ne pa to, kaj bo naredila Rusija, ampak kar bomo mi pokazale. Skozi te kvalifikacije smo pokazale, da rastemo kot ekipa. Da smo vedno boljše. Pozitivni rezultati niso več slučaj, presenečenje ampak konstanta. Tudi zdaj v Rusiji nas zanima le in samo zmaga,“ poudari Dominika Čonč.