28.01.2020 | Ženska A
Dominika Čonč s 5. golom za tri točke Milana

V Italiji je bil minuli vikend na sporedu 13. krog domače lige, do odmevnih igre pa tudi naše reprezentantke.

Med strelke se je vpisala Dominika Čonč, ki je v 88. minuti dosegla edini gol na tekmi Orobica – Milan. S tem golom je poskrbela za 8. zmago Milana, ki je s tekmo manj na 3. mestu. V dresu Milana je do 46. minute igrala Pamela Begič, na drugi strani je Tina Marolt v ekipi Orobice dobila 48 minut.

Kaja Eržen je s klopi za rezerve spremljala remi Rome in Fiorentine. Sara Ketiš in Nika Babnik sta dobili po 90 minut ob remiju Barija in Tavagnacca, Tjaša Tibaut pri gostah ni vstopila v igro. V dresu Tavagnacca ni bilo Lare Ivanuše, ki je poškodovana.

Igralke Turbine Potsdam nadaljujejo s pripravami na sezono – minuli vikend so se pomerile z eno od ekip mladincev (FC Stahl Brandenburg) in slavile s 3:2. Sara Agrež in Zala Meršnik sta dobili priložnost v prvem polčasu, v nadaljevanju tudi Lara Prašnikar. S treningi je začela tudi Adrijana Mori, ki se je poškodovala poleti lani.

Maja Zajc se seli v Litvo
    Še ena slovenska reprezentantka bo svojo kariero nadaljevala na tujem. Vratarka Maja Zajc (1998) odhaja v Litvo, kjer je okrepila ekipo Gintra Universitetas iz mesta Šiauliai, ki leži na severu države.
  • 10.08.2020 | Ženska A
    Prvenec Kristine Erman
    Na Norveškem so minuli vikend odigrale tekme 6. kroga norveške lige, kjer igra tudi naša članska reprezentantka Kristina Erman. Prav v tem krogu se je prvič na Norveškem vpisala med strelke.
  • 05.08.2020 | Ženska A
    Erman in Tibaut poraženi, prihodnji teden Ivanuša
    Na Islandiji in na Norveškem se nadaljuje državno prvenstvo članic, ostale naše legionarke pa se na začetek pripravljajo. Tjaša Tibaut s svojo ekipo v islandski ligi zaseda 3. mesto, v 7. krogu je prvič začela v prvi postavi, njen Fylkir pa je doživel poraz. Kljub temu ostajajo na 3. mestu z 12 točkami.
  • 26.07.2020 | Ženska A
    Nika Babnik iz Italije v Avstrijo
    „Prepričan sem, da se bo Nika odlično vključila v naš igralni sistem,“ je ob podpisu pogodbe povedal Benjamin Stolte, športni direktor avstrijskega kluba, ki je v minuli sezoni osvojil 10. mesto v avstrijski ligi. Leta 1985 je bil FC Wacker Innsbruck tudi avstrijski pokalni prvak.
  • 22.07.2020 | Ženska A
    Lara Prašnikar okrepila štirikratne evropske prvakinje
    Slovenska reprezentantka Lara Prašnikar ostaja v Nemčiji, bo pa v prihodnji sezoni nosila dres 1. FFC Frankfurt. To je že druga okrepitev nekdanjih štirikratnih evropskih prvakinj, ki so pred dnevi v svojo sredino pripeljali še nemško reprezentančno vratarko Merle Frohms.
  • 21.07.2020 | Ženska A
    Dominika Čonč ostaja v Milanu
    Slovenska nogometna reprezentantka Dominika Čonč je podaljšala pogodbo z italijanskim prvoligašem AC Milan. Čončeva je v pretekli sezoni veljala za eno izmed ključnih igralk Milana.
  • 20.07.2020 | Ženska A
    Lara Ivanuša na Madžarsko
    Še ena slovenska reprezentantka v teh dneh menja sredino. Iz Italije na Madžarsko se seli Lara Ivanuša (1997), ki bo v novi sezoni igrala v dresu Ferencvaroša. V minuli sezoni je na Madžarskem v tem klubu igrala tudi Kristina Erman, Larina reprezentančna kolegica.
  • 16.07.2020 | Ženska A
    Pamela Begič v Španijo
    Slovenski ženski nogomet bo imel v novi sezoni vnovič predstavnico v španski ligi. Reprezentančna napadalka Pamela Begič (1994) je danes postala nova članica ekipe Sporting de Huelva.
  • 29.06.2020 | Ženska A
    Konec v Nemčiji, začetek na Norveškem
    Medtem ko je Turbine Potsdam s štirimi našimi reprezentantkami zasedel 4. mesto v nemški ligi, pa Kristina Erman začenja prvenstvo Norveške.
  • 23.06.2020 | Ženska A
    Slovo Lare in Pamele, Zala obranila mrežo
    V Nemčiji so bile minuli vikend na sporedu tekme 21. kroga, vnovič pa je zaigrala le Zala Meršnik, ki je začela v prvi postavi tekmo Duisburg – Turbine Potsdam. Meršnikova se je izkazala, gola ni prejela, tekma se končala z rezultatom 0:0.