09.10.2020 | 1. SFL
Dobovec in Ptuj do 5. zaporedne zmage

Končan je 5. krog 1. SFL. Na vrhu nič novega, bi lahko rekli ob pogledu na rezultate. Vodilni dvojec Dobovec in FC Hiša daril Ptuj ne popušča – po petih krogih sta to edini ekipi s 100-odstotnim izkupičkom.

Odločitev ob koncu

V Kobaridu so se veselili Ptujčani, ki so ves čas narekovali (rezultatski) ritem, na koncu pa bili tudi nagrajeni. Borut Ručna je z golom v 11. minuti poskrbel za rezultat polčasa in minimalno vodstvo Ptujčanov (0:1). Rok Bešter in Marko Mohorič sta do 27. minute poskrbela za izenačenje, Boruta Ručna in Rok Rednak sta priborila zmago, pri gostih se je med strelce vpisal tudi Jurček Klinc.

Totošković preprečil izenačenje

Litija je bila s 5:3 boljša od Sevnice. Domačini so z zadetki Mateja Fiderška, Lenonna in Arnona v 24. minuti vodili 3:0. Sevničani se niso predali – po strelih Davida Homška, Uroša Martiča in Denisa Kneževiča so se v 40. minuti Litiji približali na 4:3, zmago domačina je potrdil Denis Totoškovič. Za Litijo je dva gola dosegel Matej Fideršek.

Siliko prvič v gosteh

Vrhničani so v Velikih Laščah prišli do prve letošnje gostujoče zmage. Ekipa trenerja Mileta Simeunoviča je s 3:1 porazila domačine. Blaž in Aljaž Končan sta zaslužna za vodstvo gostov 0:2. Gal Škulj je v 29. minuti znižal rezultat na 1:2, v naslednji minuti pa je Tod Ciuha potrdil končno zmago – 1:3.

Matošević na vrh strelcev

Novo suvereno zmago je vknjižil Dobovec, ki je bil z 10:0 boljši od KMN Tomaž Šic Bar. S štirimi zadetki se je v domači vrsti izkazal Vedran Matošević, ki se je s kvartetom golom zavihtel na 1. mesto na lestvici strelcev. Med te, strelce, se je vpisal tudi vratar Damir Puškar, ki je dosegel svoj tretji gol v 1. SFL v tem desetletju. Tri gole za zmago je dodal tudi Teo Turk.

Delitev točk

Na Škofijah na koncu remi, čeprav so domačini vodili v 29. minuti 4:1. A je boljše začelo za goste, Tim Lipovšek je bil uspešen s 6-metrovke. To je bil tudi izid prvega polčasa, temu je sledilo domačih udarnih 10 minut! Borut Kolar je v 22. minuti zadel za 1:1, Nik Zajc je v 23. in 27. minuti poskrbel za vodstvo 3:1, Uroš Đurić je v 29. minuti povišal na 4:1. Dva gola Lipovška in Anže Gorišek sta priborila točko gostom iz Zasavja.

1. SFL, 5. krog, 10.10.
KMN Oplast Kobarid – FC Hiša daril Ptuj 2:4
(0:1)
0:1 Ručna (11.), 1:1 Bešter (22.), 1:2 Klinc (25.), 2:2 Mohorič Marko (27.), 2:3 Ručna (39.), 2:4 Rednak (40.)

FC Litija – KMN Sevnica 5:3 (2:0)
1:0 Fideršek (1.), 2:0 Lennon (18.), 3:0 Arnon (24.), 3:1 Homšek (32.), 3:2 Martič (35.), 4:2 Fideršek (36.), 4:3 Kneževič (40.), 5:3 Totošković (40.)

FK Dobrepolje – Siliko Vrhnika 1:3 (0:2)
0:1 Končan B. (4.); 0:2 Končan A. (9.); 1:2 Škulj (29.); 1:3 Ciuha (30.)

FK Dobovec – KMN Tomaž Šic Bar 10:0 (3:0)
1:0 Matošević (4.), 2:0 Matošević (11.), 3:0 Turk (16.), 4:0 Novak (31.), 5:0 Matošević (31.), 6:0 Novak (34.), 7:0 Puškar (35.), 8:0 Turk (37.), 9:0 Turk (37.), 10:0 Kotnik U. (38.)

KMN Bronx Škofije – ŠD Mlinše 4:4 (0:1)
0:1 Lipovšek (18./6m), 1:1 Kolar (22.), 2:1 Zajc (23.), 3:1 Zajc (27.), 4:1 Đurić (29.), 4:2 Lipovšek (35.), 4:3 Gorišek (36.), 4:4 Lipovšek (38.).