26.08.2018 | 2. SNL
Dob slavil na Ptuju, prekmurski derbi dobila Nafta

Obilno deževje je osiromašilo izvedbo četrtega kroga 2. SNL, saj sta v soboto odpadli tekmi v Ljubljani in Dekanih. V ospredju je bil prekmurski dvoboj Beltincev in Nafte, ki so ga pred 1200 gledalci dobili Lendavčani, Dobljani pa so zadali prvi poraz Dravi.

Drava je po treh zmagah doživela prvi ligaški poraz v letošnji sezoni. Ptujčani so pred domačimi gledalci pokleknili pred Dobljani, ki so slavili zmago z izidom 1:2. Gostje so povedli v 54. minuti, ko je domačega vratarja Šeligo s prefinjenim udarcem z roba kazenskega prostora matiral Matic Mlakar. Osem minut kasneje so Dobljani podvojili svojo prednost. Žoga je po predložku z desne strani igrišča na bližnji vratnici končala pri Gabru Petricu, ki je žogo z udarcem »iz prve« poslal v prečnik in gol. Štajerci so poskušali izničiti prednost tekmeca, a niso uspeli doseči več od častnega zadetka. V izdihljajih tekme je najstrožjo kazen izkoristil Nastja Čeh.

Simon Sešlar, trener Drave: »Tekme nismo začeli najbolje, nekoliko je na to vplivala slabša travnata površina. Gostje so se uspešno branili, v drugem polčasu pa tudi dvakrat zadeli. Drugi polčas smo začeli nekoliko bolje, a smo ravno v trenutkih naše premoči prejeli dva poceni zadetka. Na koncu nam je za preobrat zmanjkalo časa.«

Nenad Toševski, trener Doba: »Prvi polčas tekme je minil, kot smo načrtovali, fantje so igrali disciplinirano in s kakovostno postavitvijo gostiteljem niso dopustili nobene možnosti. Zelo sem zadovoljen, saj so se v celoti držali tega, kar smo se dogovorili. V drugem polčasu smo še dodatno dvignil agresivnost, nagrajeni pa smo bili s tem, da smo iz dveh konkretnih priložnosti obakrat dosegli gol. Drava me sicer ni presenetila, odigrali so dobro in korektno tekmo, za kar sem jim hvaležen. Želim jim srečo, zaradi Nastje Čeha pa tudi uvrstitev v prvoligaše.«

Radomljani ostajajo osmoljenci uvoda sezone, saj mlinarji tudi v četrtem poskusu niso prišli do zmage. Drugič v novem prvenstvu so se veselili Sežanci, ki so na domači zelenici slavili minimalno zmago. Odločitev o zmagovalcu je padla v 79. minuti, ko je streljal Stefan Stevanović, Adel Halilović pa je preusmeril žogo in premagal Davida Adama. Radomljani ostajajo pri dveh točkah, Tabor jih ima na svojem računu šest.

Andrej Razdrh, trener Tabora: »Vesel sem težko prigarane zmage proti organiziranemu nasprotniku. Čestitam fantom, ki so pokazali srčnost in dobro predstavo. Kljub temu, da so bili zaradi poraza na prejšnji tekmi pod pritiskom, so pokazali izredno igro. S fanti smo opravili smo veliko pogovorov, kar se je danes pokazalo. Mislim, da bi lahko bila zmaga še višja, saj smo imeli več priložnosti kot Radomlje. Zadovoljen sem z igro v obrambi, imamo kakovost, ki bo s časom prišla na plan.«

Nermin Bašić, trener Radomelj: »Za nami je še ena težka tekma, v kateri smo bili ponovno zelo borbeni, tekaško dobri in želni dobrega rezultata. Tekma se je večino časa odvijala med obema kazenskima prostoroma, ekipi sta si ustvarili nekaj polpriložnosti. Mojim mladim fantom je v zaključku zmanjkalo malo športne sreče in zbranosti, gostje pa so po eni izmed polpriložnosti in odbiti žogi srečno povedli ter prišli do zmage. Menim, da bi bil remi najbolj pravičen rezultat. Za nami je obdobje težkih tekem, v katerih je naša zelo mlada ekipa pokazala dobre in borbene predstave. Sedaj moramo samo nadaljevati s trdim delom, ki se nam bo v bližnji prihodnosti poplačalo. Ekipi Tabora čestitam za zmago in dobro predstavo.«

Brežice ostajajo brez točk, za Posavce pa se po željah ni razpletlo niti gostovanje na Koroškem. Ravenčani so v vsakem od polčasov dosegli dva zadetka in slavili visoko zmago. Gostujočo mrežo je v deveti minuti načel Mika Mario Rokavec, ki je uspešno izvedel strel z bele točke, nato pa v 59. minuti postavil tudi končni rezultat dvoboja. Še pred tem, v 20. minuti, se je tretjega gola sezone veselil Žan Medved, v sedmi minuti nadaljevanja srečanja pa se je med strelce vpisal tudi domači kapetan Denis Halilović. Fužinar je z drugo zmago pri sedmih točkah, brežiški strateg Iztok Kapušin pa je vodstvu kluba po tekmi ponudil odstopno izjavo.

Mihael Bukovec, Fužinar: »Zelo dobro smo začeli tekmo, bili smo dobro pripravljeni na nasprotnika. Posledica tega je bilo hitro vodstvo, po katerem smo vajeti igre še bolj prevzeli v svoje roke, po drugem zadetku pa smo le potrdili našo prevladu v prvem polčasu. Dogovor med polčasom je bil, da ne popuščamo. Fantje so se držali dogovora, v nadaljevanju zadeli še dvakrat in tekmo mirno pripeljali do konca.«

Iztok Kapušin, trener Brežic: »Mislim, da je Fužinar zasluženo zmagal. Bili so boljši v vseh segmentih nogometne igre, mi pa na igrišču izgledamo izredno slabo. Prevzemam popolno odgovornost za stanje in s tem dajem svoj mandat upravi kluba in odstopam z mesta trenerja.«

V Postojni sta se za nove točke udarili ekipi Ankarana Postojne in Rogaške. Tekmeca sta si po napetem zaključku obeh polčasov razdelila točkovni izplen. Ankarančani so z golom Jana Pahorja povedli v 44. minuti, Slatinčani, ki so se na Notranjskem pobirali po visokem porazu z Dravo, pa so izenačili globoko v sodniškem dodatku drugega polčasa. V 95. minuti je Kristijana Matoševića premagal David Firšt.

Vlado Badžim, trener Ankarana Postojne: »Tekmo smo začeli zelo motivirano. V drugi minuti smo imeli 'smrtno' priložnost, ki je nismo izkoristili. V prvem polčasu smo bili boljši, imeli nekaj priložnosti, bilo je dosojenih nekaj spornih prekrškov, pred odmorom pa smo povedli z golom Pahorja. V nadaljevanju tekme je bila igra zelo odprta. Oboji smo imeli nekaj priložnosti, a jih nismo izkoristili. Nato bi lahko Mathias po protinapadu dosegel drugi gol, saj je bil vratar Rogaške na naši polovici, vendar ni zadel. Gol smo iz polpriložnosti dobili v zadnji sekundi sodnikovega podaljška.«

Ibrahim Neskić, trener Rogaške: »Zasluženo smo osvojili točko. Skozi srečanje smo bili bolj dominantnni, domači so nas kaznovali po predložku. Nadaljevali smo agresivno in bili nagrajeni v zadnji minuti. Domačim pohvale za korektno igro.«

Kar 1200 gledalcev je v Beltincih spremljalo prekmurski spopad Beltinčanov in Lendavčanov, videli pa so kar šest zadetkov. Zmage so se veselili v taboru Nafte, ki je že vodila s 3:0, a po dveh domačih zadetkih trepetala za zmago. Gostje so povedli v osmi minuti, ko je po prodoru Roginića z bližine zadel Vedran Vinko. Slednji je v 34. minuti podvojil domačo prednost, tokrat po podaji Zelka. Lendavčani so silovito krenili tudi v drugi polčas in po manj kot minuti igre vodili s 3:0. Roginić je bil pred domačim golom višji od Bertalaniča. Gostitelji so svojo priložnost začutili v 67. minuti, ko je po kotu Apatiča zadel Šumak, tri minute kasneje pa je kazenski udarec izkoristil Jernej Trstenjak. Rumeni so po dveh golih krenili po izenačenje, a v 79. minuti prejeli še četrti zadetek. Po kotu je lastno mrežo zatresel Marko Maučec in prekmurski spopad dokončno odločil v korist Lendavčanov, ki v novi sezoni ostajajo pri popolnem izkupičku.

Zlatko Gabor, trener Beltincev: »Po slabem začetku v prvem polčasu smo se v nadaljevanju tekme dvignili, vendar je Nafta pokazala, da je zrela, dobra ekipa, ki se bo borila za prvo mesto. Svojim igralcem čestitam za željo in borbo, mi se zavedamo svojih sposobnosti. Naš osnovni cilj je obstanek v drugi ligi.«

Brici so v domačih Vipolžah gostili novomeško Krko, ki je z golom Kima Dohyuna povedla v 33. minuti srečanja in dobila prvi polčas. Gostitelji so odgovorili v 71. minuti tekme, ko je za končnih 1:1 zadel Saša Varga. Dolenjci ostajajo neporaženi, Brici pa so vknjižili še drugo domačo točko.

Obilno deževje je že v soboto odneslo tekmi Jadrana in Ilirije ter Brava in Bilj. Dvoboja bosta odigrana v sredo.