Deseta jubilejna lovorika za Muro

Igralke Mure None so zmagovalke ženskega pokalnega tekmovanja, potem ko so v finalu v Celju premagale branilca naslova Olimpijo s 3:1 (0:0).

Ženski pokal NZS, finale, Celje, 6.5.
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Mura Nona 1:3 (0:0)
0:1 De Jesus Matos (56.), 0:2 Korošec (79.), 1:2 Rogan (88.), 1:3 Rakovec (89.)

Tekma med vodilnima ekipama lige je postregla z dobrim nogometom, številnimi priložnostmi in štirimi goli. Podjetneje so začele Ljubljančanke, ki so v prvih štirih minutah dvakrat zapretile prek naveze Sara Makovec&Ana Milović. Vmes je do prve priložnosti prišla tudi Mura (kapetanka Špela Kolbl), Olimpija pa je ohranjala rahlo terensko premoč. V 29. minuti je od daleč močno merila Olimpijina napadalka Tatiana Georgiou. Mura je imela najboljšo priložnost v zadnji minuti rednega dela – v kazenskem prostoru je Špela Kolbl našla Kajo Korošec, ki pa je bila za korak prekratka, da bi ogrozila golmanko Olimpije Jovano Petrović.

V 2. polčasu spet uvodoma več od igre Olimpija, ki je zapravila priložnost za vodstvo. Po izgubljeni žogi je Kaja Korošec zaposlila Brazilko Josilene De Jesus Matos, ki je z zvitim strelom matirala gostujočo golmanko za vodstvo 0:1.

Pomurke so v 79. minuti spet izvedle hitro akcijo, za Olimpijo je bil spet usoden protinapad, in povedle 0:2. Podajala je Špela Kolbl, zadela je Kaja Korošec. Takoj zatem je bila tekma začasno prekinjena zaradi hudega naliva s točo.

Ljubljančanke so v 88. minuti zmanjšale zaostanek, potem ko je s prostega strela zadela Manja Rogan. Toda že minuto pozneje so Prekmurke spet pobegnile za dva zadetka, uspešna je bila Živa Rakovec.

Za Prekmurke je to deseti naslov, Olimpija ostaja pri dveh. Prvakinje so za naslov ob pokalu prejele 20.000 evrov, poraženke v finalu pa 5000 evrov.

Izjave po tekmi:

Kaja Korošec, nogometašica ŽNK Mura Nona:
„Tekma je bila pravi derbi, v igri je bil pokal. Vsi smo hoteli do zmage. Dosegli smo jo z dobro igro in z dobro pripravo. Vedele smo, da Olimpija igra na dolge žoge, zato smo izkoristile protinapade. Zmaga je še toliko slajša, ker smo premagale Olimpijo.“

Robi Berendijaš, trener ŽNK Mura Nona:
„Lovorike osvajamo že nekaj časa. Danes je bilo zelo težko. Merila sta se dva enakovredna tekmeca. Olimpija je zelo kvalitetna ekipa. Sam si želim še več takih tekem.“

Manja Rogan, nogometašica ŽNK Olimpija Ljubljana:
„Ko je prišlo do prekinitve, sem soigralkam rekla, da zdaj zabijemo za 1:2, da smo še v igri in da lahko izenačimo ter pridemo do 11-metrovk. Žal se ni izšlo. To je pokal, ki je specifična tekma, na koncu nam je zmanjkalo nekaj detajlov. Premalo smo bili zbrani pri tem 2. golu.“

Zlatko Gabor, trener ŽNK Olimpija Ljubljana:
„Najprej moram čestitati ekipi Mure. Ko izgubiš 3:1, potem je poraz zaslužen. A moram reči, da smo vse tri gole dobili iz protinapadov. Pred vodilnim golom Mure smo imeli tri stoodstotne priložnosti. Gola nismo dali, zato poraz.“

28 tekem, 6 v pokalu

Ekipi sta dosedaj v SŽNL odigrali 22 tekem (trinajst zmag Pomurja oz. ŽNK Mure Nona, osem Olimpije, ena tekma se je končala z remijem), od prve medsebojne, 23.8. 2015, bo že skoraj osem let. Takrat je bilo 10:0 za Pomurke. V pokalu NZS sta se ekipi pomerili šestkrat, prve tri tekme so dobile Pomurke, zadnji dve Olimpija, danes vnovič Mura.