Ciprski in BiH prvak pokleknila pred Rudarjem in Domžalami

Nedelja je postregla s štirimi pozitivnimi izidi. Aluminij je na domači zelenici premagal splitski Hajduk, Triglav je bil boljši od romunskega prvaka Voluntarija, ciprski ter bosansko-hercegovski prvaka pa sta pokleknila pred Velenjčani in Domžalčani.

Domžalčani so v Rogatcu s 3:2 premagali ekipo Sarajeva, ki je z golom Milanovića sicer povedla v 12. minuti. Domžalčani so izenačili v 26. minuti, ko je po prodoru Ibričića zadel Ćorluka. Vsega šest minut kasneje je Ibričić poslal novo nevarno podajo pred vrata tekmeca, po preusmerjeni žogi pa jo je v mrežo pospravil Gaber Dobrovoljc. Nasprotnika sta na odmor odšla z izidom 2:2, Sorčana je po predložku Šišića, bivšega člana rumenih, premagal Ahmetović. Domžalčani so v 53. minuti zadeli še tretjič, po asistenci Sikoška je končni izid tekme postavil Dario Kolobarić.

Z odmevnim skalpom se lahko pohvalijo tudi Velenjčani, ki so bili z 2:0 boljši od ciprskega prvaka APOEL-a. Mrežo zasedbe Vida Belca in Romana Bezjaka je dvakrat zatresel Dominik Radić.

Kidričani so gostili splitski Hajduk in po golu v 12. minuti slavili z 1:0. Napako dalmatinske obrambe je kaznoval Luka Štor, ki je imel kmalu zatem še eno priložnost, a se je izkazal hrvaški vratar Ljubić.

Zmage so se se razveselili tudi Kranjčani, ki so na domačem igrišču premagali romunski Voluntari. Mrežo gostov sta zatresla Quendrim Hasanaj in Tilen Mlakar.

ALUMINIJ - HAJDUK SPLIT 1:0

Strelec: Štor (12')

SARAJEVO - DOMŽALE 2:3

Strelci: Ćorluka (26'), Dobrovoljc (32'), Kolobarić (53'); Milanović (12'), Ahmetović (45')
Domžale: Sorčan, Ćorluka, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Ibričić, Käit, Repas, Gnezda Čerin, Podlogar, Vuk. Igrali so še: Mulalić, Radovanović, Rom, Urbančič, Karić, Žinič, Hadžić, Musija, Kolobarić. Trener: Simon Rožman.

APOEL - RUDAR VELENJE 0:2

Strelec: Radić (2x)
Rudar: Stopajnik, Hrubik, Kašnik, Džinić, Pušaver, Črnčič, Jalinous, Kobiljar, Pljava, Radić, Tučić. Igrali so še: Pridigar, Vodeb, Pušnik, Barić, Am. Vošnjak, Ad. Vošnjak, Kitek, Pljava, Kamara, Petrović, Tomašević. Trener: Asmir Sulejmanović.