16.02.2009 | A
Cesar in Ljubijankič zadela, Stevanovič staknil poškodbo

Minuli vikend na evropskih prvoligaških igriščih se je iztekel izjemno za Boštjana Cesarja in Zlatana Ljubijankiča, nekoliko manj pa za Daliborja Stevanoviča, ki je sicer zelo dobro začel kariero pri nizozemskem Vitesseju.

Cesar je nekaj dni pred reprezentančnim zborom v Belgiji prvič nastopil za svoj novi klub iz Grenobla, v svojem drugem nastopu pa se je branilec, ki bo na naslednji reprezentančni tekmi eden ključnih mož selektorja Keka, že vpisal med strelce. Grenoble je na gostovanju pri Bordeauxu z njegovim zadetkom odnesel točko, potem ko je po slabem posredovanju vratarja Rameja in strelom Courtoisa, ki je zadel vratnico, "Cesi" odbito žogo pospremil v mrežo. Od ostalih reprezentantov v Franciji je za Auxerre drobtine dobil Valter Birsa (igral je v sodnikovem podaljšku), medtem ko Bojan Jokič za Sochaux ni igral.

Pravi zvezdnik pa v Belgiji zadnje mesece postaja Slovenec v Gentu, Zlatan Ljubijankič. Nekdanji napadalec Domžal se je tudi tokrat vpisal med strelce, v remiju z Mechelenom (3:3) pa je v 38. minuti poskrbel za vodstvo Genta z 2:1. Marko Šuler, ki zaenkrat očitno ni v načrtih trenerja Preud'hommea, je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Manj sreče kot Cesar in Ljubijankič pa je imel Dalibor Stevanovič. Vezist, od čigar prihoda Vitesse igra kot prerojen, je odigral le prvi polčas proti Sparti iz Rotterdama, potem pa zaradi poškodbe zapustil igrišče. "Dobil sem močan udarec v koleno, po katerem sem se vrnil na igrišče, vendar ni šlo naprej. Ob polčasu sem tako ostal v slačilnici," je za našo spletno stran povedal Stevanovič in dodal, da k sreči ni nič hujšega, zato lahko upamo, da bo dobro formo zadržal tudi naslednji vikend, ko Vitesse doma gosti Rodo.

Od ostalih reprezentantov so bili v Nemčiji aktivni Novakovič, Brečko in Maroh (vsi trije so odigrali vseh devetdeset minut za svoje klube), Ilič je 90 minut zabeležil v remiju proti Barceloni, Samir Handanovič pa je na gostovanju pri Sieni na igrišču preživel vseh devetdeset minut in bil pri remiju 1:1 junak svojega moštva, saj je Maccaroneju iz Siene ubranil strel z bele točke. Devetdeset minut za Mantovo je ob zmagi 2:1 nad Cittadello odbranil tudi Jasmin Handanovič, medtem ko je Zlatko Dedič za Frosinone proti Trevisu odigral 81 minut.