Celje izgubilo, Mura do nove zmage

Celjani so na turških tleh odigrali prvo pripravljalno srečanje, a so doživeli poraz, novo zmago pa je vknjižila soboška Mura, ki je po preobratu napolnila mrežo Drave.

Ptujčani so v Fazaneriji sicer povedli, a nato v 110 minut dolgem dvoboju prejeli kar pet zadetkov. Gostujočo prednost je hitro izničil Kevin Žižek, za vodstvo Mure pa sta še pred odmorom zadela Klemen Šturm in Nino Kouter. Ante Šimundža je v drugem polčasu na igrišče poslal novo enajsterico, z dvema goloma pa se je izkazal mladinec Maksimiljan Zorman. Mura je sicer zaigrala brez Kousa, Maruška, Karničnika, Horvat in Šporna, ki so zboleli, Bobičanec pa še ni nared za nastope. V črno-belem dresu se je tako predstavilo kar sedem mladincev.

Grofje so se v Antalyji pomerili z ruskim Čertanovim, ki v drugi ruski ligi zaseda četrto mesto. Rusi so prevladovali v prvem, Celjani pa v drugem polčasu, edini zadetek pa je padel v 14. minuti, ko je Matjaža Rozmana premagal Danill Tjumencev.

CELJE - ČERTONOVO 0:1

Strelec: Tjumencev (14')
Celje: Rozman, Andrejašič, Zaletel, Džinić, Vidmajer, Pišek, Benedičič, Lotrič, R. Štraus, D. Štraus, Vizinger. Igrali so še: Ibišević, Požeg Vancaš, Flis, Cvek, Kerin, Koritnik, Korošec. Trener: Dušan Kosič.

MURA - DRAVA PTUJ 5:1 (3:1)

Strelci: Žižek, Šturm, Kouter, Zorman (2x)
Mura - prvi polčas: Šafarić, Rebernik, Bošković, Laci, Šturm, Kozar, Sočič, Ćerimagić, Kouter, Perčić, Žižek. Drugi polčas: Obradović, Šipoš, Andrejč, Peričić, Pucko, Antolin, Lorbek, Šušnjara, Maroša, Zorman, Sirk. Trener: Ante Šimundža.