Celjani prvi polfinalisti

Nogometaši Celja so prvi polfinalisti letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union, grofje so v ponovitvi lanskega četrtfinala premagali Radomlje. Štajerci so odpor vodilnega drugoligaša strli z goloma Amadeja Brecla in Luke Kerina v končnici dvoboja, ko so gostje že igrali z deseterico.

Celjani, ki so po včerajšnji trenerski rošadi prvič zaigrali pod taktirko Agrona Šalje, so prevladovali večji del srečanja, a so si tudi Radomljani pripravili nekaj priložnosti. Prvi so bili v 11. minuti nevarni domačini, Ivan Božić je po dolgi, a natančni podaji Dušana Stojinovića meril mimo leve vratnice. Gostitelji so se v 26. minuti veselili zadetka, ki pa ni bil priznan zaradi prepovedanega položaja.

Po pol ure igre so prvič zapretili tudi Radomljani. Rok Jazbec je poslal natančen predložek z desne strani igrišča, Gal Primc je poskušal z glavo, a je bil Matjaž Rozman na pravem mestu. To je bila tudi zadnja omembe vredna priložnost v prvem polčasu.

V nadaljevanju srečanja smo videli več dogajanja. V 52. minuti smo videli dva poskusa Celjanov. Poskus Mića Kuzmanovića je končal v kotu, po katerem je Žan Benedičič prodrl proti sredini igrišča, streljal v bližnji kot radomeljskih vrat, a je udarec poletel mimo leve vratnice. Isti igralec je v 68. minuti poskusil še z razdalje, David Šugić pa je žogo preusmeril mimo vrat.

Gostujoči strateg Rok Hanžič je v drugem polčasu v igro poslal kapetana Luko Cerarja, Radomljani pa so po njegovem vstopu postali nevarnejši tudi v napadu. Prav Cerar je v 74. minuti preizkusil zbranost Matjaža Rozmana, ki pa je strel z leve strani kazenskega prostora odbil v kot. Gostujoči kapetan je v 81. minuti na levi strani kazenskega prostora našel Gašperja Petka, vendar branilec ni izkoristil darila domače obrambe, žoga je poletela preko domačega gola.

Dve minuti kasneje je moral Gašper Trdin zapustiti celjsko zelenico, domača zasedba pa je hitro izkoristila igralca več. Prvi predložek Božića ni našel naslovnika pred golom, žoga je na levi strani kazenskega prostora končala pri osamljenem Amadeju Breclu, ki jo je z močnim strelom pospravil v gol.

Radomlje so tik pred koncem rednega dela tekme poskusile preko Andreja Pogačarja, a je bil vnovič na pravem mestu Rozman, na drugi strani pa je bil uspešnejši Luka Kerin. Domači napadalec je po kombinaciji pred kazenskim prostorom Radomelj streljal s 13 metrov in matiral Davida Šugića.

Gostje so v izdihljajih srečanja zapretili še preko Sandija Nuhanovića, čigar namero pa je še enkrat prebral Matjaž Rozman. Izkušeni vratar se je lahko s soigralci zgolj nekaj sekund zatem razveselil preboja v polfinale Pokala Pivovarna Union.