Celjani, Ljubljančani in Mariborčani sklenili priprave v Turčiji

Nogometaši Celja, Maribora in Olimpije so s sobotno tekmo sklenili priprave v Turčiji. Grofje se v domovino vračajo neporaženi, zmaji so izgubili z ukrajinskim prvakom, vijolice pa so remizirale z Dunajsko Stredo.

Celjani so v Antalyji odigrali štiri srečanja, ob remiju pa so vknjižili tri zmage, zadnjo na današnji tekmi s Šahtarjem iz Karagandija. Varovanci Dušana Kosiča so slavili z 2:0, srečanje pa sta odločila cimra Luka Kerin in Gašper Koritnik. Prvi je zadel v 11. minuti srečanja, drugi pa je v 78. minuti postavil piko na i celjski zmagi.

Mariborska zasedba se bo v domovino vrnila z remijem proti slovaški Dunajski Stredi, ki je po zaslugi prostega strela Davisa povedla v 14. minuti. Možje v vijoličastem so izenačili v 28. minuti, ko je po podaji Bajdeta in s pomočjo vratnice zadel Rudi Požeg Vancaš.

Ljubljančani so se po visokem porazu s kijevskim Dinamom udarili še z državnim prvakom te države in po golu Anteja Vukušića dobili prvi polčas. Nadaljevanje srečanja je prineslo preobrat Ukrajincev, ki so v ljubljansko mrežo pospravili tri žoge in po treh zadetkih v zadnjih osmih minutah tekme odnesli zmago. Nejca Vidmarja so premagali Alan Patrick, Linnet in Moraes.

Domžalčani so se od Umaga poslovili z zmago, v hrvaški Istri so po enajstmetrovki Senijada Ibričića premagali drugo ekipo Osijeka, ki nastopa med tamkajšnjimi drugoligaši.

CELJE - ŠAHTAR KARAGANDI 2:0 (1:0)

Strelca: Kerin 11', Koritnik 78'
Celje: Jurhar, Marandici, Kadušić, Ćalušić, Zaletel, Benedičič, Antavičius, Kerin, Štraus, Lotrič, Božič. Trener: Dušan Kosič.

DOMŽALE - OSIJEK II 1:0 (1:0)

Strelec: Ibričić 17'/11m
Domžale: Mulalić, Mavretič, Ibričić, Vujadinović, Fink, Karič Šoštarič, Jakupović, Ilić, Sikimić, Vuk, Husmani. Igrali so še: Sorčan, Žinič, Vuklišević, Pišek, Dajčman, Lazarević, Čeh, Vrhovnik, Saitoski, Parris, Černe. Trener: Andrej Razdrh.

MARIBOR - DAC STREDA 1:1 (1:1)

Strelca: Požeg Vancaš 28'; Davis 14'
Maribor: Pirić, Milec, Koblar, Mitrović, Viler, Pihler, Dervišević, Požeg Vancaš, Kronaveter (75' Kotnik), Bajde (71' Felipe Santos), Zahović. Trener: Darko Milanič.