Bravo klonil na Rujevici, Rudar v Gornji Radgoni

Nogometaši Brava se pripravljaljo na krstno sezono v Prvi ligi Telekom Slovenije, danes pa so odigrali tudi prvo testno preizkušnjo. Četa Dejana Grabića je gostovala na Reki, na tamkajšnji Rujevici je morala čestitati moštvu Igorja Bišćana. Klonil je tudi Rudar, ki je v Gornji Radgoni izgubil z moskovskim Dinamom.

Ljubljančani so Reko zapuščali poraženi z izidom 3:1, čeprav se je prvi polčas končal brez zadetkov. Najbližje domačemu golu je bil Luka Žinko, ki je stresel okvir vrat. Gostitelji so povedli v 56. minuti, ko je zadel Mamić, v 69. in 82. minuti pa je ljubljansko mrežo zatresel Čolak. Poraz Brava je v sodniškem dodatku omilil Tadej Žagar Knez. Grabić je na Kvarnerju pogrešal poškodovanega Darka Zeca, v rumenem dresu se je predstavil Aljoša Matko.

Velenjčani so se odpravili v Gornjo Radgono, kjer so bili gostje moskovskega Dinama. Ruski prvoligaš je bil boljši tekmec, knapi so se domov vrnili s tremi prejetimi goli.

RIJEKA - BRAVO 3:1

Strelci: Mamić (56'), Čolak (69', 82'); Žagar Knez (93')
Bravo: Gril, Ihbeisheh, Kurtović, Brekalo, Klemenčič, Agboyi, Žinko, Kirm, Križan, Piskule, Nukić. Igrali so še: Tavčar, Urh, Vekić, Španja, Đajić, Žagar Knez, Palamar, Trontelj, Matko, Dabro, Kancilija. Trener: Dejan Grabić.

DINAMO MSKVA - RUDAR VELENJE 3:0