15.02.2021 | A
Bajrić, Blažič, Oblak in Stojanović na vrhu državnih prvenstev

Minuli teden je ponudil vrnitev Prve lige Telekom Slovenije, na Hrvaškem pa je derbi vrha lestvice pripadel Dinamu Petra Stojanovića. Jan Oblak, Miha Blažič in Kenan Bajrić ostajajo na vrhu španske, madžarske in slovaške lige. Nov teden prinaša prve izločilne boje UEFA Lige prvakov in UEFA Evropske lige.

Tokratni pregled dogajanja pričenjamo na Hrvaškem. V soboto sta se Dinamo in Osijek udarila za vrh lestvice, derbi pa je po golu Mislava Oršića, nekdanjega člana Celja, pripadel Zagrebčanom, ki imajo zdaj tri točke prednosti pred Slavonci. Petar Stojanovi je odigral zadnjih deset minut srečanja, Damjan Bohar pa je v dresu Osijeka vknjižil novih 90 minut. Poškodovanega Maria Jurčevića ni bilo v kadru gostov. Rečani so znova odigrali dve preizkušnji in prejeli dve boleči zaušnici. Hajduk je jadranski derbi na Rujevici dobil z golom v 94. minuti, za nameček pa je Reko s točko zapustila še zadnja Istra. Adam Gnezda Čerin je v celoti odigral dvoboj s Hajdukom, včeraj pa ga ni bilo v kadru. Rečani za tretjo Gorico s tekmo manj zaostajajo za osem točk.

Celjani so v nadaljevanje državnega prvenstva zakorakali s porazom. Matjaž Rozman je dvakrat klonil v spopadu z Domžalčani. Nino Kouter, ki se je z "zamudo" vrnil s priprav v Turčiji, je z Muro na dveh tekmah iztržil točko. Sobočani so v Fazaneriji brez zadetkov remizirali s Taborom, vezist pa je odigral zadnje četrt ure dvoboja, včeraj pa je ob porazu z Olimpijo igral od prve do zadnje minute.

Miha Blažič s Ferencvarošem ostaja trdno v vrhu lestvice, kljub nedeljskemu remiju z Mezokovesdom. Domača zasedba je po uri igre zaostajala za dva zadetka, moštvo iz Budimpešte pa je prednost zapravilo v zadnji tretjini tekme. Miha Blažič, ki je v 71. minuti prejel rumeno opozorilo, je igral do zadnjega sodniškega žvižga. Aktualni prvak ima pred Puskas Akademijo 14 točk naskoka.

Jon Gorenc Stankovič je s Sturmom gostoval v Linzu in se na avstrijsko Štajersko vrnil brez točk. LASK je slavil z 2:0, Gorenc Stankovič pa je v osrčju zvezne vrste odigral celotno srečanje. Zasedba iz Gradca je tretje mesto predala prav klubu iz Linza, Sturm je na 17 tekmah zbral 31 točk.

Slovan je na prvi tekmi po zimskem premoru iztržil točko. Moštvo Darka Milaniča je gostovalo pri Ružomberoku, dvoboj s šesto ekipo lige pa ni postregel z goli. Kenan Bajrić je gostujoči obrambi poveljeval skozi celotno srečanje, Slovan pa ima pred Dunajsko Stredo pet točk naskoka.

Rakow Davida Tijanića na treh tekmah nadaljevanja sezone še ni vknjižil točke. Jeseni vodilna ekipa poljskega prvenstva je v 17. krogu na domačem igrišču izgubila z Lechio. Tijanić je odigral vseh 90 minut, po uri igre pa je tudi porumenel. Rakow ostaja na tretjem mestu lestvice, a zdaj za vodilnim Pogonom Luke Zahovića zaostaja za sedem točk.

V Rusiji se sezona nadaljuje konec februarja, minuli vikend pa so prve tekme v letošnjem letu odigrali v Ukrajini. Dinamo je bil brez pomoči Benjamina Verbiča na domači zelenici s 3:1 boljši od Olimpika iz Donecka. Kijevčani so ob pomoči Kolosa, ki je remiziral s Šahtarjem, prednost na vrhu lestvice povečali na tri točke.

Gaziantep je v začetku tedna brez Amedeja Vetriha premagal Göztepe (2:0), v soboto pa je z 1:0 klonil v Trabzonu. Vetrih je odigral drugi polčas dvoboja. Jure Balkovec je s soigralci gostil Fenerbahče in izgubil z 1:2. Belokranjec je na levi strani obrambne vrste odigral celotno tekmo, v sodniškem dodatku pa je prejel rumeni karton. Včeraj se je zmage razveselil Nejc Skubic, ki je s Konyasporjem pričakal Denizlispor in ga premagal z 2:0. Skubic je igral od prve do zadnje minute.

V drugi nemški ligi so konec tedna odigrali tekme 21. kroga. Hannover je gostil Paderborn, mreži pa se nista tresli. Jaka Bijol je za šesto ekipo prvenstva odigral celoten dvoboj, v 16. minuti tekme pa je prejel rumeno opozorilo.

Sandi Lovrić je zaradi rdečega kartona izpustil gostovanje v Luzernu, od koder se je Lugano vrnil s točko. Reprezentančni vezist se je na zelenice vrnil včeraj, ko pa je Lugano doma izgubil z vodilnimi Young Boysi. Lovrić je igral do 69. minute. Klub z juga Švice je po porazu zdrsnil na četrto mesto.

Jasmin Kurtić bo s Parmo danes gostoval v Veroni, Atalanta pa je včeraj pri Cagliariju iztržila tesno zmago. Porumeneli Josip Iličić je zelenico zapustil v 68. minuti, gostje pa so z minimalno zmago zadeli v zadnji minuti rednega dela srečanja. Atalanta ostaja šesta, Genoa pa je s serijo dobrih rezultatov splezala na 11. pozicijo. Moštvo Mihe Zajca, ki je odigral vseh 90 minut, je v obračunu s Torinom iztržilo točko, mreži sta mirovali.

Salernitana je v drugi ligi serijo remijev podaljšala na štiri tekme in zdrsnila na šesto mesto. Vid Belec in soigralci so najprej remizirali s Piso (2:2), nato pa še z Vicenzo (1:1). Po zaslugi dveh zmag se je pred Salernitano zavihtela Venezia Domna Črnigoja. Benečani so med tednom s 3:1 premagali Cremonese, Črnigoj je v igro vstopil v 64. minuti. Primorec je sobotno tekmo s Pescaro pričel v začetni enajsterici, odigral vseh 90 minut in svoji ekipi pomagal do zmage z dvema goloma prednosti.

Jan Oblak z Atleticom ostaja na vrhu španskega prvenstva. Škofjeločan se je po ponedeljkovem remiju s Celto iz Viga (2:2) v Granadi razveselil 17. ligaške zmage v letošnji sezoni. Madridčani so slavili z 1:2 in ohranili pet točk prednosti pred mestnim tekmecem Realom. Zaragoza je brez Harisa Vučkića, ki je tekmo spremljal s klopi za rezerviste, remizirala s Sabadellom.

Braga je drugi februarski teden zaključila z gostovanjem pri Santa Clari. Andraž Šporar in soigralci so z golom v deseti minuti tekme prišli do minimalne zmage, s katero so se drugouvrščenemu Portu približali na točko zaostanka. Ljubljančan je v igro vstopil v 68. minuti.

Al Wahda je v 16. krogu državnega prvenstva remizirala z Al Ahlijem, Tim Matavž se v spopadu, ki je postregel s štirimi zadetki, ni vpisal v statistiko, odigral pa je vseh 90 minut.