Aluminij s prednostjo iz Nove Gorice

Nogometaši Gorice so na prvi tekmi polfinala pokala Slovenije izgubili proti Aluminiju iz Kidričevega z 1:2 (0:0). Za goste je oba zadetka dosegel Ibrahim Mensah, za domače pa je bil uspešen Leon Marinič. V sredo bosta prvo polfinalno tekmo odigrala še Olimpija in Celje, obračun se bo začel ob 18. uri.

Športni park, gledalcev 300, sodniki: Balažič (Ljubljana), Pospeh (Petrovče) in Podobnik (Veliki Gaber).
Strelci: 0:1 I. Mensah (53.), 0:2 I. Mensah (64.), 1:2 Marinič (69.).

Gorica: Sorčan, Škarabot, Celcer, Kavčič, Gregorič, Grudina, Tešija, Džuzdanović (od 61. Marinič), Osuji, Burgić (od 73. Gulič), Žigon (od 82. Kolenc).

Aluminij: Janžekovič, Šme, Petrovič, Nunić, Štor, Jurčević, Kepir (od 73. Marinšek), I. Mensah (od 88. Kidrič), Tahiraj (od 90. Rogina), Jakšić, Zeba.

Rumena kartona: Grudina; Tahiraj.
Rdeči karton: /.

Kidričani so v Novi Gorici prišli do prednosti pred povratno tekmo za vstop v finale pokala. Junak tekme je bil Ibrahim Mensah z obema goloma za goste, nekaj upanja za domače pa je vzbudil Leon Marinič.

V prvem polčasu so bili nekoliko konkretnejši domači, ki so zagrozili predvsem prek Bedeja Osujija v deveti minuti in Mirana Burgića v 15. minuti. Obakrat je bil na mestu Luka Janžekovič.

Bolj zanimiv je bil drugi polčas. Že v 51. minuti je po strelu Dejana Žigona dobro posredoval gostujoči vratar, tri minute zatem pa je Mensah z glavo po podaji z desne strani zadel za vodstvo gostov.

Isti igralec je prednost Aluminija podvojil v 64. minuti, ko je po desni strani prišel v kazenski prostor, sprožil, žoga pa se je od enega domačih branilcev odbila v mrežo.

Novogoričani so zaostanek zmanjšali v 69. minuti, ko je Leon Marinič zadel s 14 metrov. Tri minute zatem je Marko Nunić na drugi strani zadel prečko, nato pa je Mensah izgubil dvoboj ena na ena z Grego Sorčanom.

Zatem pa so bili nevarnejši domači. V 89. minuti so zahtevali enajstmetrovko po igranju z roko enega od igralcev Aluminija, že v sodniškem dodatku pa je najprej streljal Osuji, zatem pa je prazna vrata zgrešil Rok Grudina.