08.01.2022 | Prva liga Telemach
Aluminij in Koper uvodoma poražena

Prvoligaši zaključujejo uvodni teden priprav, Kidričani in Koprčani pa so danes že odigrali prvo pripravljalno preizkušnjo. Aluminij je v dvoboju sedmih zadetkov tesno izgubil z zagrebško Lokomotivo, Koper pa je na domači Bonifiki pokleknil pred Opatijo.

Kidričani so v Zagrebu v dvoboju preobratov klonili z izidom 4:3. Štajerska mreža se je prvič tresla v 16., drugič pa v 36. minuti. Rdeči so izenačili z dvema zadetkoma v končnici prvega polčasa, ko sta zadela Aljaž Ploj in Jaka Bizjak. Četa Oskarja Drobneta je v nadaljevanju povedla z golom Roka Kidriča, a so gostitelji v zadnji tretjini tekme zadeli dvakrat in zmaga je ostala na Kajzerici.

Zadnjeuvrščeni klub druge hrvaške lige je v Kopru vknjižil tesno zmago, obračun pa je z golom v 15. minuti odločil Antonio Pejanović. Koprčani so med zaigrali brez Kaheema Parrisa in Lamina Colleyja, prvič pa je v rumeno-modri opravi nastopil Luka Šušnjara.

LOKOMOTIVA ZAGREB - ALUMINIJ 4:3 (2:2)

Strelci: De Haas (16'), Hoxha (36'), Dabro (65'), Tuci (80'); Ploj (43'), Bizjak (45'), Kidrič (55'/11m)

KOPER - OPATIJA 0:1 (0:1)

Strelec: Pejanović (15')
Koper: Adam, Palčič, Žužek, Krajinović, Jelić Balta, Jašaragić, Vošnjak, Bešir, Oštrek, Šušnjara in Osuji. Igrali so še: Rudonja, Barišić, Varešanović, Guberac, Grudina, Golemac, Cukjati. Trener: Zoran Zeljković.