Na Brdu pri Kranju se je v torek, 29. septembra, na svoji 5. seji sestal Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije.
Člani IO NZS v NNC Brdo
Kompleks Nacionalnega nogometnega centra Brdo je z vsakim dnem bližje zaključku, če bo vse potekalo po načrtih, bo Nogometna zveza Slovenije čez mesec dni že delovala v novi upravni stavbi. Da gre res vse proti koncu so se prepričali tudi člani izvršnega odbora NZS, ki so pred sejo obiskali objekt.
29.09.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Mateja Zver na vrhu, minute za Tino Marolt
Twente Kristine Erman je bil prepričljiv proti Herrenvenu (3:0), minute in priložnost na svoji 5. in 6. tekmi v ameriški študentski ligi pa je dobila Tina Marolt.
29.09.2015 | U21
U21: Gliha izbral za Italijo in Andoro
Slovenska reprezentanca do 21 let se bo 8. in 13. oktobra pomerila z izbranima vrstama Italije in Andore v kvalifikacijah za EP U21 2016. Slovenski selektor Primož Gliha je v ta namen predstavil seznam reprezentantov, ki ni doživel bistvenih sprememb v primerjavi z zadnjo akcijo.
29.09.2015 | U17
U17: Zmaga za tretje mesto
Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je danes v Bakovcih premagala izbrano vrsto Ferskih otokov z rezultatom 1:0 (1:0) in v kvalifikacijski skupini 10 osvojila končno tretje mesto. Edini zadetek na tekmi je v 31. minuti prispeval Luka Kerin.
29.09.2015 | NZS
Svetovni dan srca 2015: Ustvarjamo zdravo okolje za srce!
Ob svetovnem dnevu srca, ki ga na današnji dan obeležujemo že 16. leto zapored, Svetovna organizacija za srce (World Heart Federation - WHF) v sodelovanju z uradnim partnerjem za zdravje Evropsko nogometno zvezo UEFA organizira osveščevalno akcijo “Za zdravo srce vseh in povsod”.
28.09.2015 | U17
U17: Premagati Ferske otoke in upati na belgijsko pomoč
Slovensko kadetsko izbrano vrsto jutri čaka še zadnja tekma kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo. Potem ko so izbranci selektorja Dušana Kosiča v uvodnih dveh nalogah v Lendavi iztržili točko, se bodo v Bakovcih za biti ali ne biti pomerili še s Ferskimi otoki, ki so v skladu s pričakovanji izgubili obe tekmi.
27.09.2015 | 2. SNL
2. SNL: Ptujčani porazili Radomlje, na vrhu Aluminij
Nogometaši ptujske Drave so v zadnji tekmi 8. kroga 2. SNL premagali Kalcer Radomlje z 2:1, kar pomeni, da je po tem krogu na vrhu lestvice Aluminij, ki je že v soboto zmagal v gosteh pri Rolteku Dobu z 2:1. Kalcer zaostaja za točko, Drava in Ankaran za dve.
26.09.2015 | U17
U17: V zadnji akciji do točke
Slovenska reprezentanca do 17 let je na drugi kvalifikacijski tekmi za EP U17 2016 remizirala z izbrano vrsto Turčije z rezultatom 1:1 (1:0). Turke je v 6. minuti popeljal v vodstvo Omur Abdulkadir, končni rezultat tekme pa je v 3. minuti sodnikovega podaljška postavil Žan Celar.
25.09.2015 | U17
U17: Belgijske rane zaceliti proti Turčiji
Kadetsko izbrano vrsto po bolečem četrtkovem porazu, ko so morali po nesrečnem razpletu priznati poraz favoriziranim Belgijcem, jutri popoldne čaka druga in hkrati tudi odločilna tekma v boju za preboj v elitni krog kvalifikacij. Slovenskim upom se bodo tokrat zoperstavili Turki.
25.09.2015 | 2. SNL
2. SNL: Triglav do nove zmage, Radomlje v nedeljo na Ptuju
8. krog druge slovenske nogometne lige se je začel z zmago Triglava, ki je v Šenčurju zabil kar štiri gole. V soboto so na sporedu kar tri tekme, izstopa pa tista med Roltek Dobom in Aluminijem, ki sta poravnana pri dvanajstih točkah. Edini nedeljski obračun, pomerila se bosta ptujska Drava in Kalcer Radomlje, si boste lahko ogledali v spletnem prenosu na NZS.si.
Vnovič boljše od Madžarske
Naslednji teden bo reprezentanca opravila še zadnji skupen, pomembni trening v NZS centru.
24.09.2015 | A
Preživi dan z reprezentanco
Ob prvi obletnici, od kar je svoja vrata odprla uradna trgovina NZS Nike, Nogometna zveza Slovenije organizira posebno nagradno igro, v kateri lahko z nekaj sreče pri žrebu osvojite posebno doživetje in preživite dan s slovensko nogometno reprezentanco!
24.09.2015 | U17
U17: Z dobrim vtisom, a brez točk
Slovenska reprezentanca do 17 let je na uvodni kvalifikacijski tekmi za EP U17 2016 doživela poraz proti Belgiji z 1:2 (0:1). Edini zadetek za četo Dušana Kosiča je prispeval Adam Gnezda Čerin.
23.09.2015 | Futsal AA
Remi Slovenije in Srbije
Le vratarju Aleksi Antoniću se lahko Srbi zahvalijo, da se rezultat po poizkusih Mordeja in Fetića ni spremenil. Anže Širok je v 19. minuti v padcu po odbitem strelu pospravil žogo v mrežo za vodstvo ob polčasu 2:1.
23.09.2015 | U17
U17: Kadeti začenjajo s kvalifikacijami
Slovenska reprezentanca do 17 let bo med 24. in 29. septembrom gostila uvodni kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo U17 2016. V kvalifikacijski skupini 10, tekme bodo potekale v Lendavi in v Bakovcih, so še reprezentance Belgije, Turčije in Ferskih otokov.
23.09.2015 | NZS
Seminar na temo vzdrževanja nogometnih igrišč uspel
V ponedeljek je na Brdu pri Kranju potekal seminar NZS na temo vzdrževanja nogometnih igrišč. Dogodku je prisostvovalo kar 69 posameznikov, ki so se seznanili s sodobnimi smernicami in dobrimi praksami na omenjenem področju.
22.09.2015 | U17
Premagale Madžarke
Zmagoviti gol je dosegla že v 3. minuti Nika Pintarič.
22.09.2015 | Futsal AA
Proti Srbiji pokazali karakter
Postava Kristjan Čujec, Igor Osredkar, Rok Mordej, Gašper Vrhovec, na vratih pa Damir Puškar, je zrežirala vodstvo Slovenije. V svojem 84. nastopu za Slovenijo je Čujec s pravim evrologom ometel pajčevino srbskega gola.
22.09.2015 | Ženska A
Škotinje slavile v Ajdovščini
Slovenija je dobro začela, čeprav je bil pritisk gostij velik. V 4. minuti je z levega boka iskala soigralke Lara Prašnikar, v 6. minuti je merila kapetanka Mateja Zver, v 27. minuti pa Urška Žganec.