34. krog |  Koper, ŠRC Bonifika Koper |  04.05.2024 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

Koper

3 : 1

Domžale

Sodniki: Bubek Alen (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč) , Jazbec Žan (4. sodnik) , Šabanagić Denis (5. sodnik) , Halilović Denis (6. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 400

Koprčani do točk proti Domžalam

Koper - Domžale 3:1 (2:0)

* Stadion Bonifika, sodniki: Bubek, Pospeh, T. Jug.
* Strelci: 1:0 Sule (27.), 2:0 Jurić (40.), 2:1 Stuparević (78.), 3:1 Sule (90+5.).
* Koper: Vodan Jecelj (od 1. Koprivec), Palčič, Mittendorfer, Sidibe, Bručić, Ankrah (od 66. Groznica), Pabai, Petriško (od 66. Osuji), Vešner Tičić (od 84. Kočar), Jurić (od 67. Lauš), Sule.
* Domžale: Štubljar, Klemenčič (od 55. Mutavčić), Đapo (od 76. Bobarić), Offenbacher, Hodžić, Markuš, Topalović, Stuparević, Karahodžić Dovžan (od 69. Perc), Pišek (od 76. Krupić), Krstovski (od 46. Tolić).
* Rumeni kartoni: Sule, Vešner Tičić, Lauš; Tolić.
* Rdeči karton: /.

Koprčani so proti Domžalam vpisali zmago, ki jih je popeljala na četrto mesto lestvice. To bi lahko - potem ko je Rogaška, finalist pokala, ostala brez licence za prihodnjo sezono (to lahko sicer še pridobi) - prineslo tudi še zadnje mesto za evropska tekmovanja oziroma kvalifikacije za konferenčno ligo. Z dvema goloma je bil junak tekme Wisdom Sule. Na drugi strani so Domžalčani, ki so pogrešali kaznovana Danijela Šturma in Abrahama Nwankwa, ostali sedmi in brez možnosti za četrto mesto.

Koper je nekoliko odločneje začel, v osmi minuti je gostujoči vratar Lovro Štubljar moral prvič resneje posredovati, domači Jan Koprivec pa je bil na mestu v 13. minuti po poskusu Maria Krstovskega.

Domžalčani so zadeli v 15. minuti, a je Nermin Hodžić po kotu z leve strani na oddaljeni vratnici žogo v mrežo potisnil z roko, tako da zadetek ni obveljal.

Štubljar je imel spet nekaj dela v 20. minuti, tri minute zatem pa ga je premagal Sule, a tudi ta gol ni obveljal, saj je koprski napadalec storil prekršek nad Danielom Offenbacherjem.

Toda Sule je znova udaril že v 27. minuti, ko je dobro sprejel žogo na robu kazenskega prostora, nato pa tudi z nekaj sreče zadel z dobrih desetih metrov.

V 40. minuti so domači vodili z 2:0. Najprej je v kazenskem prostoru streljal Luka Vešner Tičić, Štubljar je žogo odbil, a le na glavo Deniju Juriću, ki jo je nato spravil v mrežo.

Štiri minute pozneje je bil na preizkušnji spet tudi domači vratar Koprivec po močnem prostem strelu Jošta Piška z velike razdalje.

Uvod drugega dela je bil nekoliko mirnejši, čeprav je imel Jurić v 53. minuti polpriložnost pri domačih, pravih strelov pa tudi v nadaljevanju ni bilo. Več želje je bilo pričakovati predvsem od gostov, a so imeli domači bolj ali manj vse pod nadzorom.

Toda v 78. minuti so gosti vendarle zadeli, po podaji z leve strani je z glavo zadel Filip Stuparević, ki je v prvi minuti sodniškega dodatka dobro izvedel še prosti strel s 25 metrov, a zadel le prečko.

Pri gostiteljih je bil v zaključku dvakrat nenatančen Sule, v 95. minuti pa je slednji še enkrat zadel, ko je stekel za hrbet domžalske obrambe po podaji z leve strani.

Koper bo v 35., predzadnjem krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Celju, Domžale pa bodo dan prej gostile Radomlje.