25.08.2016 | A
Katanec izbral za tekmo z Litvo
Selektor Srečko Katanec je na današnji novinarski konferenci predstavil seznam nogometašev, ki bodo zastopali barve slovenske reprezentance na prvi kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo 2018 z Litvo.
25.08.2016 | U21
Mlada reprezentanca na Irskem
Slovenska reprezentanca do 21 let nadaljuje s kvalifikacijami za EP U21 2017 v irskem Waterfordu. Septembrska tekma bo zelo pomembna, saj se naši fantje trenutno nahajajo na odličnem drugem mestu v kvalifikacijski skupini 2.
25.08.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
V Ljudski vrt se je vrnil tudi Zahović
V Ljudskem vrtu so po Dejanu Mezgi javnosti predstavili še enega starega znanca. V mariborsko zasedbo se je po enem letu na Nizozemskem vrnil Luka Zahović, ki bo imel v taboru pokalnega prvaka status posojenega nogometaša Heerenveena.
24.08.2016 | Mednarodna tekmovanja
UEL: Vijolice verjamejo v preobrat
Pred nogometaši Maribora je tekma, ki bo odločala o evropski jeseni. Mariborčani po sezoni premora znova lovijo uvrstitev v skupinski del evropskih tekmovanj, do preboja v skupino UEFA Evropske lige pa Štajerce loči azerbajdžanska Gabala.
24.08.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Vetrih podaljšal z Domžalčani
Domžalčani bodo srečanje sedmega kroga Prve lige Telekom Slovenije odigrali že v petek, ko bodo gostovali v Novi Gorici. Še pred gostovanjem na severu Primorske pa je vodstvo kluba poseglo po kadrovski potezi, saj je podaljšalo sodelovanje z dolgoletnim članom Gorice, Amedejem Vetrihom.
Pomurke navdušile v 2. polčasu
Na uvodni tekmi turnirja v Sloveniji je bil švicarski Zürich s 3:1 boljši od Slovana Bratislava. Pomurke bodo v četrtek igrale proti Slovakinjam.
23.08.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Enajsterica 6. kroga po izboru obiskovalcev
Enajsterica 6. kroga Prve lige Telekom Slovenije po izboru obiskovalcev portala Prvaliga.si.
23.08.2016 | Mednarodna tekmovanja
Pomurke začenjajo lov na ligo prvakinj
„Dobro smo vadili. Prepričan sem, da smo kvalitetno pripravljeni. Komaj čakamo, da se turnir začne,“ se današnje uvodne tekme veseli trener Bauer. Prvo enajsterico je že izbral, prvo tekmo pa bo začela v sistemu 3-5-2.
22.08.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Mezga se je vrnil v Ljudski vrt
V Ljudskem vrtu so pred četrtkovim dvobojem z azerbajdžansko Gabalo, ki bo dal odgovor na vprašanje o evropski jeseni, predstavili novinca. Pravzaprav gre za povratnika med vijolice, po dveh letih se je na Štajersko vrnil Dejan Mezga.
22.08.2016 | Ženski pokal
Ankaran in Krim napredovala
Primorke bodo v 2. krogu gostile Gorenjke, Krimovke pa odhajajo v goste k Olimpiji. V 2. krogu nastopa osem ekip (zmagovalca 1. kroga in šest prostih ekip v 1. krogu).
22.08.2016 | A
Bezjak junak derbija, Birsa dvakrat ugnal Handanovića
V minulem vikendu so je na sceno vrnila tudi večina najmočnejših nogometnih prvenstev širom Evrope, z njimi pa so v novo sezono krenili tudi številni reprezentanti. Najbolje je šlo Romanu Bezjaku in Valterju Birsi, ki sta se proslavila z dvema zadetkoma.
Statistični posladki 6. kroga
Rok Kronaveter je dosegel 50. prvoligaški zadetek, Alen Jogan pa presegel 20 tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije. Miha Blažič je na prvoligaških zelenicah odigral več kot 10 tisoč minut.
22.08.2016 | Mednarodna tekmovanja
Grdović: "Pokazali karakter in zasluženo napredovali!"
Novi trener Proen Maribora Robert Grdović je s prebojem v glavni del lige prvakov uresničil prvi cilj nove sezone.
21.08.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Aluminij šokiral Ljudski vrt
Nogometaši Maribora so v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Aluminiju z 0:2 (0:1).
21.08.2016 | 2. SNL
2.SNL: Sedem golov Krke
Nogometaši v 2. slovenski ligi so končali 3. krog. V nedeljo je kranjska Zarica doma s 3:2 premagala ptujsko Dravo in prišla do prve zmage v sezoni, Brda in Brežice Terme Čatež pa so se razšli z 0:0.
Krčani doma do zmage proti Celju
Nogometaši Krškega so v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje z 1:0 (1:0).
21.08.2016 | Ženski pokal
Začetek sezone za dekleta
Danes se sezona, tista uradna s tekmami, začenja tudi za ženske nogometne ekipe. Na sporedu je 1. krog Ženskega pokala. Pri ŽNK Ankaran gostuje Fužinar, Ajdovščina pa gosti ŽNK Krim. O napredovanju odloča ena tekma.
20.08.2016 | Mednarodna tekmovanja
Mariborčani v ligi prvakov
Za Maribor so zadeli Čeh v osmi, Totošković v 20., Hasanbegović v 28., Fideršek v 29. ter Fetić v 36. in 38. minuti, za Poljake pa je bil štirikrat uspešen Daniel Krawczyk, in sicer v sedmi, deveti, 26. in 40. minuti.
20.08.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Pred tekmo: Maribor - Aluminij
Šesti krog Prve lige Telekom Slovenije bosta z nedeljsko večerno tekmo zaključila Maribor in Aluminij. Z boljšo popotnico se v štajerski dvoboj podajajo Kidričani, medtem ko so Mariborčani v minulih dneh vknjižili dva poraza.
Pred tekmo: Krško - Celje
V nedeljo bosta odigrani še dve tekmi. Prva bo na sporedu v Krškem, kjer se bodo za nove prvenstvene točke udarili nogometaši Krškega in Celja. Tekmeca sta se med tednom vrnila v zmagovalne tirnice, kdo bo nadaljeval v njih?