Zmaji v pričakovanju Skandinavcev

Aktualne državne nogometne prvake NK Olimpijo v četrtek zvečer v Ljubljani čaka nov preizkus v evropskih tekmovanjih. Cilj zmajev na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige proti finskim prvakom HJK iz Helsinkov je igrati dobro vseh 90 minut in zmagati, je na današnji novinarski konferenci dejal začasni glavni trener Aleksandar Linta.

Srbski strateg pred tekmo ocenjuje, da so serijski finski državni prvaki trd nasprotnik, ki se ponaša predvsem s kolektivno igro in disciplino. Olimpija ima določene taktične zamisli za takšnega nasprotnika, trener pa si v četrtek želi predvsem stabilnosti v igri. "V prvem polčasu proti Celju (op. p. v nedeljo na tekmi državnega prvenstva) smo pokazali pravo igro, vendar moramo znati tako odigrati vseh 90 minut."

Vršilec dolžnosti glavnega trenerja zato pravi, da je po nekoliko negotovem uvodu v sezono njegov cilj predvsem najti recept za večjo konstantnost v igri. Tudi v igralskem kadru se po njegovem zato vse bolj kažejo obrisi prve enajsterice. "Kar bi Olimpija potrebovala zdaj, je čas, a tega nimamo, tako da delamo, kar se da," je še dodal.

Tudi na strani igralcev je želja, da bi Olimpija sestavila zmagoviti niz, velika, je dejal vezist Nik Kapun. "Sam sem sicer zadovoljen s svojo formo, a prva želja je, da bi moštvo našlo pravi ritem," je povedal in dodal, da četudi so rezultatske želje osredotočene predvsem na domača tekmovanja, je igranje v evropskih ligah tako nagrada kot tudi velika priložnost, zato si jo ekipa želi zagrabiti z obema rokama.

Gostom iz Finske večja uigranost, ki je posledica dejstva, da so v letošnji sezoni državnega prvenstva odigrali že 22 tekem, po oceni Linte vsekakor predstavlja določeno prednost. A v Olimpiji se s tem obremenjujejo preveč, saj ostajajo osredotočeni na lastno igro. "Lahko slabo igraš in zmagaš ali pa dobro igraš in izgubiš. Naša želja je, da nam uspe kombinacija obeh pozitivnih stvari, dobre igre in tudi zmage," je dejal.

Ob nekaterih pretresih na začetku sezone Linta še priznava, da na dogajanje v slačilnici vplivajo tudi medijska ugibanja o morebitni spremembi v lastništvu Olimpije, pri čemer pa pravi, da je njegova naloga zagotavljanje osredotočenosti na predstave na zelenici: "Igralci seveda takšne stvari slišijo, preberejo, kaj piše v časopisih. Moja naloga je, da jih zaščitim in da zagotovim, da smo osredotočeni na igranje nogometa."

Član finskega državnega prvaka je sicer tudi nekdanji član Olimpije Filip Valenčič, a robustni napadalec v zadnjem obdobju ni v načrtih trenerja Mike Lehkosuoja.