09.04.2018 | 2. SNL
V sredo še v Lendavi, Radomljah in Vipolžah

S tremi zaostalimi tekmami, ki bodo v sredo odigrane v Lendavi, Radomljah in Vipolžah, bo sklenjen tudi 19. krog drugoligaškega tekmovanja. Nafta se bo skušala v tekmi s Sežanci približati drugemu mestu, Brda bodo proti Dobu lovila četrto zaporedno zmago, Fužinar pa bo v Radomljah lovil prvo pomladansko zmago.

Sreda, ob 16.00: NAFTA 1903 - CHERRYBOX 24 TABOR SEŽANA
Sodnik: Alen Borošak
Prepoved nastopa: Damir Zeljko (Nafta) ter Antonio Azinović (Tabor)

Nedeljsko presenečenje Ilirije na Ptuju je razveselilo tudi pristaše Nafte. Lendavčani so v soboto gostovali na Koroškem, srečanje pa je z dvema goloma odločil lendavski kapetan Mitja Novinić. Modri za drugim mestom zaostajajo še pet točk. Četa trenerja Franca Fridla lahko razliko zmanjša že v sredo, ko bo v zaostalem srečanju 19. kroga 2. SNL gostila Kraševce. Tabor se bo na skrajnem severovzhodu države pobiral po bolečem porazu v primorskem spopadu z Brdi. Sežanci so z golom Marka Bačanina, ki je v štirih nastopih v polno meril že štirikrat, dobili prvi polčas. Sledile črne minute, gostje pa so izid v uvodu drugega polčasa preobrnili v svojo korist. Tabor je po prvem porazu v nadaljevanju prvenstva izgubil dve mesti in zdrsnil na šesto pozicijo, varovanci trenerja Uroša Baruta pa bodo skušali v sredo ponoviti uspeh iz prve tekme. Sežanci so Nafto avgusta ugnali z 2:1, po lendavskem vodstvu in golu Novinića, sta za domače slavje zadela Rok Duspara in Saša Gulić.

Sreda, ob 16.00: BRDA - ROLTEK DOB
Sodnik: Marko Lacković
Prepoved nastopa: Stefan Andjelić (Dob)

Sežanci so morali poklekniti pred Brici, ki spomladi pridno nabirajo točke. Moštvo Tončija Žlogarja je uvodoma sicer izgubilo v Dekanih, a to ni zlomilo volje trdoživih Bricev. Rdeče-črni so še drugič to sezono ugnali Bravo, na razmočeni domači zelenici ugnali Krko, v sobotnem primorskem spopadu pa presenetili še Tabor. Kraševci so dobili prvi polčas, a so se gostje prebudili v nadaljevanju in v razmaku dveh minut prišli do izenačenja. Na spektakularen način je v 48. minuti izenačil Matija Kavčič, kmalu zatem pa je v polno meril še Grega Debenjak. Sedemkratni strelec bo ena od nevarnosti za vrata Doba, ki so v Ljubljani doživeli še drugi zaporedni poraz. Po Dravi, ki je slavila z golom v 93. minuti, so bili od Dobljanov z minimalno razliko boljši še nogometaši Brava. Sredina tekmeca sta se v 2. SNL udarila štirikrat, Brda še čakajo na prvo zmago, poletni obračun v Dobu pa ni ponudil zmagovalca. V 67. minuti je goste v vodstvo popeljal Miha Simčič Zuljan, šest minut kasneje pa je izenačil Albert Račić.

Sreda, ob 16.00: KALCER RADOMLJE - FUŽINAR RAVNE SYSTEMS
Sodnik: Dragoslav Perić
Prepoved nastopa: Mika Mario Rokavec (Fužinar)

Fužinar se še vedno nahaja v nevarni coni. Korošci za rešilnimi mesti zaostajajo pet točk, zato Ravenčani že z nestrpnostjo čakajo na prvo slavje po zimskem premoru. Začetek je bil spodbuden, saj je Fužinar na Ptuju kar dvakrat povedel, a na koncu iztržil točko, nadaljevanje prvenstva pa je ponudilo manj razlogov za veselje. Po tesnem porazu z Ilirijo so Ravenčani v dvoboju dna lestvice pokleknili pred Slatinčani, v sobotni tekmi 22. kroga 2. SNL pa so bili z goloma Novinića boljši še Lendavčani. Tudi Radomljanom po zimskem premoru ni šlo po željah, poraza z Dravo in Zarico sta rumene oddaljila od mest tik pod vrhom lestvice, a so se mlinarji pobrali v tekmah z Ilirijo in Rogaško. Zmagi z izidom 2:1 sta Radomljanom povrnili nekaj samozavesti, varovanci Nermina Bašića pa imajo v sredo priložnost, da zaostanek za drugim mestom znižajo na sedem točk razlike. Bodo Radomlje ponovile poletni uspeh iz Raven? Pečnik je zadel za domače vodstvo, gostje pa so s petimi goli poskrbeli za popoln preobrat.