23.02.2018 | WU17
V nedeljo še enkrat proti Srbiji

Danes je svojo prvo tekmo v koledarskem letu odigrala ženska reprezentanca do 17 let. V Srbiji, v mestu Stara Pazova, so bile domačinke boljše – slavile so zmago s 3:0. Tekmo si je ogledalo 200 gledalcev, ekipi se bosta pomerili še enkrat v nedeljo (ob 11. uri).

„V prvem polčasu smo si z disciplino v fazi obrambe in občasnim presingom na zadnjo linijo nasprotnic ustvarili osem priložnosti. Realizirali nismo niti ene. V drugem polčasu smo se borili s precejšnjim vetrom, v igri smo precej padli. Po treh individualnih napakah smo prejeli zadetke, prvega že v prvi minuti drugega polčasa. Nekaj minut kasneje smo prejeli rdeč karton, Srbkinje so zadele iz enajstmetrovke. Začetne minute drugega polčasa so bile usodne. Do 60 min smo zamenjali celotno ekipo tako, da so priložnost za igro dobile vse igralke. Smo pa v igri preizkusili tudi nekaj novih taktičnih zamisli in rotacij po igralnih mestih, da bo za drugi krog kvalifikacij za EP vse popolnoma jasno in tako v celotni ekipi in vodstvu ne bo dilem,“ je po tekmi povedala selektorica Tina Kelenberger.

Pripravljalna tekma, DU17, 23.2.
Srbija – Slovenija 3:0
(0:0)
1:0 Barjakterović (43.), 2:0 Petrović (50./11m), 3:0 Ilić (62.)

Slovenija: Meršnik, Ciganović, Korošec, Klopčič, Zajmi, Milovič, Vodušek, Potočnik, Žolek, Juršnik, Hofman.

Igrale so še: Božič, Igerc, Sok, Kos, Fortin, Šmid, Čizmazija, Pernek, Žvokelj.

25.2.
Srbija – Slovenija (11.00)

Elitni del kvalifikacij

Vse skupaj sodi v sklop priprav na elitni del kvalifikacij za Euro 2018. Slovenija bo igrala v skupini 5 – tekmice bodo Anglija, Norveška in Švica. Evropsko prvenstvo ekip do 17 let bo med 9. in 21. majem gostila Litva.

Turnir narodov končale na 6. mestu
    V predtekmovanju je Slovenija remizirala z Iranom (2:2) ter priznala premoč Italiji (0:2) in ZDA (0:6). V razigravanju so bile od varovank selektorice Tine Kelenberger boljše Angležinje, ki so po dva zadetka dosegle v vsakem polčasu. Prvakinje druge izvedbe dekliškega turnirja  15. turnirju narodov - 15th “Torneo Delle Nazioni” so postale Američanke.
  • 28.04.2018 | WU17
    Svetovna velesila prevelik zalogaj
    Slovenska dekliška reprezentanca do 16 let se bo jutri ob 15. uri borila za 5. mesto na 15. turnirju narodov - 15th “Torneo Delle Nazioni”. Danes so bile Američanke prevelik zalogaj za Slovenijo, 0:6 je bilo. Štiri gole je za gostje prispevala Reilyn Turner.
    Novo dragoceno nabiranje izkušenj
    Danes z rednim delom na 15. turnirju narodov - 15th “Torneo Delle Nazioni” končuje slovenska dekliška reprezentanca do 16 let. Na prvi tekmi je priznala premoč Italiji (0:2), na drugi pa remizirala z Iranom (1:1). Varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo pomerile z Združenimi državami Amerike, ki imajo po dveh tekmah popoln izkupiček.
  • 26.04.2018 | WU17
    Prva točka za dekleta na Turnirju narodov
    Slovenska dekliška reprezentanca do 16 let je na 15. turnirju narodov - 15th “Torneo Delle Nazioni” remizirala z Iranom, 1:1 je bilo. Edini gol za Slovenijo, ki je prevladovala na terenu, je dosegla Manca Suhoveršnik, ki je prišla do žoge, naredila korak, dva, potem pa pomerila s 17 metrov v daljši kot iranskih vrat.
  • 25.04.2018 | WU17
    Italija previsoka ovira, sledi Iran
    Dekliška reprezentanca do 16 let je s porazom začela nastop na 15. turnirju narodov - 15th “Torneo Delle Nazioni”, z 2:0 jo je premagala Italija. Jutri, v četrtek, sledi obračun proti Iranu, ki ga boste lahko od 17. ure naprej spremljali tudi v neposrednem prenosu na spletni strani www.nzs.si!
    Danes proti Italiji, proti Iranu tudi videoprenos
    Danes z nastopi na 15. turnirju narodov - 15th “Torneo Delle Nazioni”začenja dekliška reprezentanca Slovenije do 16. Ekipo vodi selektorica Tina Kelenberger, naša izbrana vrsta tekmovanje začenja proti Italiji, jutri jo čaka Iran, v soboto pa ZDA. Turnir se bo sklenil 29. aprila z zaključnimi boji.
  • 31.03.2018 | WU17
    Z zmago in dobrim vtisom z Norveške
    Dekliška reprezentanca Slovenije do 17 let je elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2018 sklenila z zmago. Varovanke selektorice Tine Kelenberger so na zadnji tekmi z 2:1 porazile Švico, gola za našo izbrano vrsto sta prispevali Ana Milovič in Luana Zajmi.
    Želijo se dostojno posloviti
    Danes se bo sklenil elitni del kvalifikacij za dekliške vrste do 17 let. Slovenija bo ob 15. uri igrala proti Švici, za prvo mesto in pot na evropsko prvenstvo (med 9. in 21. majem v Litvi) pa se bodo v „slovenski“ kvalifikacijski skupini pomerili Anglija in Norveška.
  • 28.03.2018 | WU17
    Norveški nudile izvrsten odpor, a ostale brez točk(e)
    Dekliška reprezentanca Slovenije do 17 let je na drugi tekmi Elitnega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo WU17 2018 doživela minimalen poraz. Z 1:0 jo je porazila Norveška, ki je odločilen zadetek dosegla v 1. polčasu. Slovenija se bo v soboto pomerila s Švico.
    Temeljito pripravljene na Norveško
    Slovenska dekliška reprezentanca do 17 let je z remijem proti Angliji (0:0) izvrstno začela elitni del kvalifikacij za Euro 2018. Danes se turnir na Norveškem nadaljuje, varovanke selektorice Tine Kelenberger pa se bodo pomerile z domačinkami.