V četrtfinalu tudi Olimpija

Znan je tudi zadnji udeleženec četrtfinala letošnje izvedbe Pokala Slovenije. Med osem najboljših ekip so se kot zadnji prebili tudi Ljubljančani, ki so v domačih Stožicah, po dramatičnem zaključku, z 2:1 ugnali kranjski Triglav.

Ljubljančani so sicer dobili že prvi polčas, potem ko se je v 14. minuti prvenca v zelenem dresu razveselil Ivan Lendrić. Hrvaški napadalec je zadel po poskusu Savića in odbitem strelu kranjskega vratarja Čadeža. Sledila je serija neizkoriščenih priložnosti, v 83. minuti pa so udarili Gorenjci.

Boateng je storil prekršek dobrih 22 metrov od domačih vrat, Nejca Vidmarja pa je s prefinjo izvedenim prostim udarcem matiral nekdanji zmaji David Tijanić. Zadišalo je po podaljških, a so imeli gostitelji svojo računico. Tekla je 89. minuta, ko so zeleno-beli že nekaj časa oblekali kazenski prostor Triglava. Žoga je končala pri Maticu Črnicu, ki jo je z 20 metrov pospravil v kranjska vrata, se podpisal pod pravi evrogol in Olimpijo popeljal med osem najboljših ekip.

Zmaji so se v četrtfinalu pridružili Aluminiju, Domžalam, Gorici, Kopru, Krškemu Mariboru in Muri.