18.09.2018 | WU19
V Radencih boljše od Madžarske

Slovenska dekliška reprezentanca do 19 let je na prvi od dveh pripravljalnih tekem ugnala madžarske vrstnice. V Radencih je bilo 3:0 za varovanke selektorice Petre Mikeln. Gole so so prispevale Nika Pintarič, Ana Milovič in Adrijana Mori.

V četrtek se bosta zasedbi pomerili še na Madžarskem.

Današnjo tekmo so ljubitelji nogometa spremljali v neposrednem prenosu, ki ga je pripravila Nogometna zveza Slovenije.

Pripravljalna tekma, 18.9.
Slovenija – Madžarska 3:0
(1:0)
1:0 Milovič (24.), 2:0 Pintarič (65.), 3:0 Mori (78.)

Videoposnetek tekme:

Kronale prevlado

Tekmo so nekoliko podjetneje začele gostje, ki so zapretile proti vratom vratarke Zale Meršnik. V domači vrsti je bila v teh uvodnih minutah najbolj razigrana Nika Pintarič, ki je tako nevarno merila v 22. minuti.

Stodvajset sekund kasneje je Slovenija povedla. Pred vrati se je najboljše znašla Ana Milovič, ki je zadela za 1:0. Naša izbrana vrsta je prej imela tri priložnosti, zato je slovenski gol v nogometnem žargonu „visel v zraku“. To je bil hkrati tudi rezultat 1. polčasa.

Nesebična podaja Vindišarjeve

Po uigrani akcije, začela se je na levi strani v napadalni tretjini Madžarske je šla žoga na daljšo vratnic madžarskega gola. Tam je bila najbolj spretna Zala Vindišar, ki je na drugbi strani našla Niko Pintarič, ki je zadela za 2:0.

Pravi evrogol pa je dosegla Adrijana Mori, ki je v 78. minuti izvrstno merila in poslala tik pod prečko, madžarska vratarka pa je bila brez moči.

Izjava po tekmi:

Petra Mikeln, selektorica Slovenije:
"Skozi celotno srečanje smo nadzorovali potek igre, vsekakor pa so stvari, ki jih moramo še popraviti. V prvem polčasu smo bili preveč pasivni po izgubljeni žogi, v nadaljevanju smo to popravili. Dobili smo tudi nekatere odgovore znotraj igre, ki smo jih pred tekmo iskali."

• 09.04.2024 | WU19
    Grčija v zadnji tekmi boljša od Slovenije
    Dekliška mladinska reprezentanca se seli v Ligo B. Na zadnji tekmi kvalifikacij je Slovenija doma z 0:2 klonila proti Grčiji, ki si je ob Danski zagotovila obstanek v Ligi A. Zmagovalka skupine, Španija, pa bo igrala na evropskem prvenstvu v Litvi.
    Proti Grčiji za obstanek v Ligi A
    Slovenija je uvodoma klonila proti močni Španiji (0:5), precej bližje točki pa je bila po dobri igri proti Danski (0:1). Prav na tekmi proti Danski je naša reprezentanca dobila potrditev, da lahko igra tudi proti tako kvalitetnim ekipam.
  • 06.04.2024 | WU19
    Dobro kljubovale Danski
    Dekliška mladinska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja v Radencih doživela tesen poraz (0:1). Varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo v torek pomerile z Grčijo. Zmaga na zadnji tekmi Sloveniji prinaša obstanek v Ligi A.
    Pred kamerami proti Danski
    Dekliška mladinska reprezentanca v soboto nadaljuje kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Po porazu proti Španiji se bodo varovanke selektorice Tine Kelenberger pomerile z Dansko, tudi v spletnem prenosu na Nzs.si.
  • 03.04.2024 | WU19
    Španija prevelik zalogaj
    V Radencih in Bakovcih so se danes začele kvalifikacije za evropsko prvenstvo mladink. Slovenija je v izjemno zahtevni skupini uvodoma z 0:5 klonila proti Španiji, ki je lani v tej starostni kategoriji osvojila naslov evropskih prvakinj.
    Mladinke pred kamerami proti Španiji
    V Radencih in Bakovcih se danes začenjajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo mladink. Slovenija, vodi jo selektorica Tina Kelenberger, bo ob 12. uri igrala uvodno tekmo proti Španiji, na drugi tekmi v Bakovcih se bosta pomerila Danska in Grčija.
  • 01.04.2024 | WU19
    Pred kamerami proti evropskim prvakinjam
    Danes se je zbrala tudi dekliška mladinska reprezentanca, ki jo čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Naše mladinke bodo kvalifikacije v skupini A1 odigrale doma, vse tri tekme bodo v Radencih; uvodoma proti Španiji (3.4.), potem še proti Danski (6.4.) in Grčiji (9.4.).
  • 22.03.2024 | WU19
    Znan seznam mladink za kvalifikacije za EP 2024
    Dekliško mladinsko reprezentanco do 19 let čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Naše mladinke bodo kvalifikacije v skupini A1 odigrale doma, vse tri tekme bodo v Radencih; uvodoma proti Španiji (3.4.), potem še proti Danski (6.4.) in Grčiji (9.4.).
  • 23.02.2024 | WU19
    Z igro in goli do zmage v Dekanih
    Dekliška mladinska reprezentanca do 19 let je na drugi prijateljski tekmi v Dekanih s 3:1 premagala hrvaške vrstnice.
  • 22.02.2024 | WU19
    V petek s Hrvaško v Dekanih
    Dekliška mladinska reprezentanca do 19 let je v sredo v Kopru odigrala prvo od dveh pripravljalnih tekem proti Hrvaški. V petek ob 11.30 pa se bo s Hrvaško pomerila vnovič, tekma bo v Dekanih.