15.05.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
Statistični posladki 33. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,78 gola na tekmo.
  • V 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 5,2 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,06 rumenega in 0,21 rdečega kartona na tekmo.
  • Matej Poplatnik se je 16. zadetkom sezone na prvem mestu lestvice najboljših strelcev Prve lige Telekom Slovenije izenačil z Marcosom Tavaresom.
  • Tonći Mujan je z 11 asistencami sezone najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Vlado Šmit je z desetimi rumenimi in tremi rdečimi kartoni največkrat opominjani nogometaš sezone.
  • Tom Žurga je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil na 16 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Robert Pušaver, Dino Štiglec in Mitch Apau so odigrali vseh 33 tekem letošnje sezone Prve lige Telekom Slovenije.
  • Robert Pušaver v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije ni izpustil še niti minute.
  • Ankaran Hrvatini so se s 23. točko na 36. mestu večne lestvice Prve lige Telekom Slovenije izenačili z Medvodami.

Maribor:

• Maribor je dobil deseto medsebojno prvoligaško tekmo s Krškim.
  • Marko Šuler je v letošnji sezoni odigral že več kot 2.000 minut in presegel mejo 22.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Aleksander Rajčević je presegel mejo 25.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Aleksander Raječević je v dresu Maribora na prvoligaških igriščih preživel natanko 15.315 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Aleša Mertlja.

Olimpija:

• Olimpija in Ankaran Hrvatini sta se v Prvi ligi Telekom Slovenije prvič razšla brez zmagovalca.

Domžale:

• Denis Tubić je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Alvir je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tilen Klemenčič je presegel mejo 13.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Rudar je na Stadionu Z'dežele dobil deseto medsebojno prvoligaško tekmo s Celjem.
  • Edin Šehić je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Damjan Trifković in presegel mejo 23.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Klemen Bolha je v letošnji sezoni odigral že več kot 2.000 minut in presegel mejo 9.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Anže Pišek je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• Celje je na Stadionu Z'dežele izgubilo deseto medsebojno prvoligaško tekmo z Rudarjem.
  • Gal Zorko je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Elvedin Džinić je odigral 250. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tadej Vidmajer je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Gorica:

• Miha Gregorič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Krško:

• Krško je izgubilo deseto medsebojno prvoligaško tekmo z Mariborom.
  • Luka Volarič je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Josip Balić je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Volarič je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 47 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil s Timom Čehom.
  • David Kovačič in Miljan Škrbić v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigrala 42 tekem, s katerimi sta se na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačila z Dejanom Urbančem in Tonćijem Mujanom.

Aluminij:

• Mario Jurčević je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Anton Rogina je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Francesco Tahiraj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.070 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Klemna Binga.

Triglav Kranj:

• Luka Majcen je presegel mejo 11.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Ankaran Hrvatini:

• Raoul Junior Delgado in Timotej Mate sta presegla mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.