Statistični posladki 12. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,4 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,95 gola na tekmo.
  • V 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 6,8 rumenega in 0,6 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,47 rumene in 0,32 rdečega kartona na tekmo.
  • Rok Sirk in Jan Mlakar sta se s sedmim zadetkom sezone na prvem mestu lestvice najboljših strelcev Prve lige Telekom Slovenije izenačila z Dinom Hotićem.
  • Amir Dervišević je z devetimi asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tomi Horvat je  v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopila na desetih tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Krško na zmago čaka že sedem tekem, kar je izenačen najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares je v igro s klopi vstopil na 88 tekmah, s čimer se je na drugem mestu večne lestvice Prve lige Telekom Slovenije izenačil z Draganom Jelićem.

Maribor:

• Saša Ivković je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Olimpija:

• Aljaž Ivačič in Tomislav Tomić sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.
  • Aris Zarifović je v dresu Olimpije na prvoligaških igriščih preživel natanko 7.941 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Nika Kapuna.

Gorica:

• Matija Kavčič je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matteo Tomiček, Amarachi Osuji in Jaka Kolenc so v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrali že več kot tisoč minut.

Aluminij:

• Aluminij je doživel 60. poraz v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aluminij je v Prvi ligi Telekom Slovenije prejel 200 zadetkov.
  • Nemanja Jakšić je presegel mejo 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Janžekovič in Dejan Petrovič sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.
  • Dejan Petrovič je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 4.245 minut, s katerimi se je prebil na četrto mesto večne klubske lestvice, pred Josipa Zebo.
  • Francesco Tahiraj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 4.225 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Josipa Zebo.
  • Sanin Muminović je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.180 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Vedrana Turkalja.

Domžale:

• Adam Gnezda Čerin je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Tilen Klemenčič je presegel mejo 14.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Mura:

• Klemen Šturm je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Celje:

• Jan Andrejašič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Jure Travner je v dresu Celja na prvoligaških igriščih preživel natanko 16.764 minut, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Aleksandrom Šeligo.

Triglav Kranj:

• Drilon Kryeziu je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tom Žurga je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rok Elsner, Tilen Mlakar in Gašper Udovič so v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrali že več kot tisoč minut.
  • Luka Majcen je v dresu Triglava na prvoligaških igriščih preživel natanko 4.943 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Bernarda Stjepanovića.

Krško:

• Marko Zalokar in Nenad Srečković sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.

Rudar Velenje:

• Klemen Bolha je presegel mejo 10.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žiga Škoflek je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Josip Tomašević je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Nejc Pušnik je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Leon Črnčič je v dresu Rudarja v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 179 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Rusminom Dedićem.