02.10.2017 | A
Šporar na Brdo z zadetkom

Reprezentanti danes pričenjajo priprave na zadnji preizkušnji v sklopu skupinskega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Rusiji. Z najboljšo popotnico se je na Brdo pri Kranju preselil Andraž Šporar.

Ljubljančan, ki to sezono kot posojeni nogometaš Basla igra za nemško Arminio Bielefeld, se je po dveh tekmah izven kadra vrnil na klop nemškega drugoligaša. Nekdanji kapetan Olimpije je v igro vstopil v 59. minuti dvoboja Nürnbergom in dve minuti zatem zadel za gostujoče vodstvo. Bavarci so po nemškem prvencu Šporarja sicer uspeli izenačiti, a je zmago štiri minute pred koncem dvoboja priigral Kerschbaumer. Arminia je s peto zmago skočila na četrto mesto, pred Nürnberg. Darmstadt Romana Bezjaka, ki ga ni bilo med trenerjevimi izbranci, je s 3:0 izgubil z Ingolstadtom.

V ruskem prvenstvu sta se udarila Miral Samardžić in Miha Mevlja. Zadnjeuvrščeni Anži, ki je z golom Samardžića pretekli teden remiziral s Spartakom, je pripravil še eno presenečenje. Zenit je namreč iztržil zgolj točko, a z izidom 2:2 zadržal vodstvo. Mevlja, ki je med tednom sodeloval pri evropski zmagi nad Real Sociedadom, je igral do 80. minute, Samardžić je zelenico zapustil ob polčasu. Za enega od presenetljivih izidov je zaslužen tudi Bojan Jokić, ki je z Ufo iztržil točko v gosteh pri moskovskem CSKA-ju. Kranjčan je odigral vseh 90 minut, Ufa pa drži deseto pozicijo.

Dvojni program je za Janom Oblakom, ki je med tednom klonil v drugem krogu UEFA Lige prvakov. Madridčani so v obračunu s Chelseajem povedli, a v drugem polčasu prejeli dva zadetka in ostajajo pri točki iz prvega kroga. Rdeče-belim ni šlo po načrtih niti v španskem prvenstvu, saj so zgolj remizirali z Leganesom. Srečanje ni ponudilo zadetkov, po sedmih krogih neporaženi Atletico pa je zdrsnil na četrto mesto lestvice. Oblak je v sedmih tekmah prvenstva še četrtič zaklenil svoja vrata.

Dvakrat je v tekmi z nekdanjim klubom klonil Vid Belec. Mariborčana je v obračunu z Interjem dvakrat premagal Marcelo Brozović, Benevento pa po porazu z 1:2 še vedno nima točk. Bolje gre v zadnjih tednih Chievu, saj so Verončani neporaženi štiri tekme v nizu. V nedeljo so z 2:1 porazili Fiorentino, pri zmagi pa sta sodelovala tako Boštjan Cesar kot tudi Valter Birsa, ki je v 25. minuti podal za izenačujoči zadetek Castra. Šempetrčan je igrišče zapustil v 73. minuti, kmalu po vstopu Cesarja.

Podoben je bil tudi scenarij v taboru Atalante, ki je na domačem igrišču remizirala z Juventusom, ki je v Bergamu že vodil z 0:2. Josip Iličić je po pol ure igre zamenjal Corneliusa, Kurtić pa je v 56. minuti svoje mesto na zelenici prepustil Petagni. Atalanta je po dveh uvodnih porazih v zadnjih petih krogih vknjižila dve zmagi in tri remije. Modro-črni so remizirali tudi med tednom, ko so v drugem krogu UEFA Evropske lige remizirali z Lyonom. Iličić je odigral zadnje pol ure srečanja, ko je tudi porumenel, Kurtić pa ni dobil priložnosti za igro. Celotno srečanje pa je v Serie B odigral Aljaž Struna, ki je s soigralci remiziral pri Ascoliju. Tretjeuvrščeni Sicilijanci so po sedmih krogih še neporaženi.

V četrtkovem večeru so bili na delu še trije reprezentanti. Verbič je s Kobenhavnom gostoval pri moldavskem Šerifu in v tekmi brez zadetkov igral do 82. minute. Slabše je šlo Kobenhavčanom v prvenstvu, saj so po treh zaporednih zmagah izgubili z Lyngbyjem. Verbič je odigral vseh 90 minut. Še drugi evropski poraz so vknjižili nogometaši Vitesseja, ki so s 3:0 klonili pri Nici. Tim Matavž je vnovič odigral celotno srečanje. Primorec je od prve minute pričel tudi ligaški obračun z Utrechtom, ki pa ni ponudil zmagovalca. Vitesse je po drugem remiju sezone zdrsnil na tretje mesto lestvice, Matavž pa je zelenico zapustil v 66. minuti.

Zgodovinske zmage so se v drugem krogu UEFA Evropske lige razveselili Nejc Skubic in soigralci, ki so pred domačimi gledalci z 2:1 ugnali Guimaraes. Skubic je podal za gol Miloševića, ki je zadel za vodstvo z 2:0. Bočni branilec je v nedeljo s Konyasporjem iztržil še točko v državnem prvenstvu, dvoboj z ekipo Yeni Malatyaspor se je zaključil z začetnim izidom. Po štirih ligaških zmagah v nizu je klonil tudi Göztepe, ki je z 1:2 poklenil pred podprvakom Bašakšehirjem. Rajko Rotman je igral v prvem polčasu.

V francoskem prvenstvu še naprej odlično kaže Nantesu, ki je v spopadu z Metzom slavil že četrtič zapored. Rene Krhin ob minimalni zmagi ni zaigral. Z izidom 0:1 so v gosteh pri Rennesu slavili tudi nogometaši Caena. Zmagovalca je odločil avtogol ob koncu prvega polčasa, Jan Repas pa je tudi tokrat dobil mesto v začetni enajsterici in igral do 64. minute. Normandijci so s peto zmago skočili na peto mesto lestvice.

Trojica reprezentantov iz Prve lige Telekom Slovenije – Damjan Bohar, Mitja Viler in Amedej Vetrih – je konec tega tedna z Mariborom in Domžalami iztržila po točko, Mariborčani pa so se poraženi vrnili tudi z gostovanja v Sevilli. Bolje je šlo Vidu Koprivcu, ki se je s Pafosom v ciprskem prvenstvu veselil še druge zmage. Koprivec in soigralci so z 2:1 ugnali zadnji Ermis. Točko je v dveh tekmah minulega tedna iztržil New England Revolution. Antonio Mlinar Delamea je v celoti odigral obe tekmi, ob porazu z Orlandom, ki je slavil s 6:1, pa je tudi porumenel.