06.06.2017 | U21
Sodniški dodatek usoden za mlade Slovence

Reprezentanca do 21 let se je včeraj odpravila v Ukrajino, kjer je ena od štirih udeleženk memorialnega turnirja Valerija Lobanovskega. Slovenci, ki so pred dvema letoma dobili turnir, so danes odigrali prvo srečanje in dvoboj s Finsko izgubili po golu v izdihljajih tekme.

Prva tekma turnirja Valerija Lobanovskega:

SLOVENIJA U21 - FINSKA U21 0:1 (0:0)

Strelci: Källman (93.)

Slovenija (začetna enajsterica): Vodišek, Vrbanec, Kramer, Badžim, Pišek, Brecl, Žužek, Humar, Paljk, Kramarič, Gliha.

Obračun v Kijevu vse do sodniškega dodatka ni postregel z zadetki, z nekaj posredovanji se je izkazal tudi finski vratar Markus Uusitalo. Ko je že vse kazalo na to, da po rednem delu srečanja ne bo zmagovalca, je v 93. minuti slovensko mrežo zatresel Benjamin Källman in Fincem priigral nastop v finalu turnirja.

»Za drugo tekmo je bilo zelo dobro. Fantje so pokazali, disciplino, agresijo in voljo, kar me veseli. Še bolj sem zadovoljen z dejstvom, da smo si priigrali tri, štiri priložnosti za zadetek proti močni in agresivni reprezentanci Finske, kar pa je seveda lahko tudi zaskrbljujoče, saj jih nismo realizirali. Če bi priigrane priložnosti pretvorili v vsaj en zadetek, sem prepričan, da bi zmagali, saj bi to dodatno vplivalo na dvig samozavesti. Tako pa se nam je pripetila groba individualna napaka v 93. minuti, preko katere so Finci povlekli v protinapad in odločili tekmo. Kakorkoli, sem zelo zadovoljen zaradi odnosa do dresa in srčnosti igralcev,« je po tekmi dejal selektor Gliha.

Slovenci se bodo v četrtek za tretje mesto udarili s poraženo reprezentanco v tekmi Ukrajine in Črne gore.