15.05.2018 | Futsal AA
Slovenke do 1. zgodovinske zmage

Slovenska ženska futsal reprezentanca je na drugi tekmi v Bratislavi prišla do 1. zmage. S 4:3 so bile varovanke selektorja Dejana Krambergerja boljše od Slovaške. Tri gole je dosegla Sergeja Kos, enega pa kapetanka Tanja Vrabel.

Odločno v tekmo

Čeprav so bile Tanja Vrabel in soigralke utrujene od včeraj, pa popuščanja ni bilo. Po izmenjavi udarcev je Vrablova poskrbela za veselje v našem taboru v 9. minuti, ko je zadela za 0:1, kar je bil tudi rezultat polčasa, ki ga je spet boljše odprla Slovenija. Poleg Vrablove je merila še Larisa Fras, a so bile Slovakinje na svojem mestu.

Trikrat Sergeja Kos

Med 22. in 24. minuto so zadele dvakrat in režirale pravi preobrat. V 30. minuti je Sergeja Kos začasno prekinila domači nalet, saj je izenačila na 2:2. V 36. minuti so domačinke zadnjič na tekmi vodile – 3:2 je bilo. Kosova je v 38. minuti najprej zadela z 10-metrovke, piko na i dobri igri pa je postavila v 40. minuti.

Prijateljska tekma, 15.5.
Slovenija – Slovaška 4:3 (1:0)
goli za Slovenijo: Vrabel (9.) in Kos (30., 38., 40.).

Izjavi po tekmi:

Dejan Kramberger, selektor:
„Po dveh tekmah delamo dalje. Načrtujemo, da treniramo enkrat na teden vse do začetka julija. Avgusta sledi prvi zbor, kjer bo poudarek na fizični pripravi, jeseni pa novi dve tekmi.“

Anja Ložar Đaković:
„Imamo novo reprezentanco, med sabo smo igralke zelo povezane. Pokazale smo pravo borbenost. Ponosna sem, ker sem dosegla prvi gol. Vesela pa sem, da smo na drugi tekmi zmagale!“

1995 in 2018

Sinoči in danes je slovenska ženska izbrana vrsta spisala lepo poglavje v zgodovini slovenskega futsala. Na gostovanju na Slovaškem, tam je leta 1995 začela svojo bogato pot tudi moška izbrana vrsta, so igralke prišle do remija in zmage, ob tem pa navdušile z igro. Tako je bilo tudi danes, ko ni manjkalo uigranih akcij s treningov, do izraza pa je prišla tudi individualna kakovost, ki jo Slovenija premore. Vse skupaj je lep obet pred letom 2019, ko bodo na sporedu kvalifikacije za 1. evropsko prvenstvo ženskih članskih reprezentanc.