Rudar remiziral s Hajdukom

Po Domžalah, Mariboru in Olimpiji je zadnjo pripravljalno preizkušnjo pred prvim evropskim izzivom odigral tudi Rudar. Velenjčani so se udarili z zdaj že tradicionalnim nasprotnikom Hajdukom in po vodstvu iztržili remi.

Velenjčani so po golu Milana Tučiću dobili prvi polčas, čeprav so bili Dalmatinci pred dva tisoč gledalci podjetnejši in nevarnejši za vrata Marka Pridigarja, ki pa je zaustavil vse poskuse nasprotnika. V splitskem dresu je v zadnji tretjini srečanja zaigral tudi Edin Šehić, ki je bil spomladi posojen knapom, Splitčani pa so izenačili tik pred koncem tekme. Po kotu je bil najvišji Jurić.

Kranjčani so soboto izkoristili za kar dve tekmi. Orli so že v dopoldanskem terminu ugnali Dobljane, mrežo katerih sta zatresla mlada Hasanaj in Rogelj. Popoldne je v gorenjski prestolnici gostovala Gorica. Primorci so bili uspešnejši od Gorenjcev, ki so po zaslugi individualnih napak še pred pol ure srečanja zaostajali za tri zadetke. V šesti in 26. minuti je v polno meril Andrija Filipović, vmes pa se je med strelce vpisal še Leon Marinič. Gostitelji so zaostanek znižali v osmi minuti drugega polčasa, ko je zadel nekdanji Goričan Luka Majcen.

Celjani so na domači zelenici Stadiona Z'dežele gostili ukrajinsko Vorsklo in jo premagali z 2:0. V prvem polčasu je bil natančen Rudi Požeg Vancaš, v nadaljevanju pa je celjsko zmago potrdil Jakob Novak.

Nogometaši Krškega so se tokrat odpravili na Koroško, v Slovenj Gradcu so se pomerili z Voždovcem. Beograjčani so ob polčasu zaostajali za zadetek, v nadaljevanju srečanja pa se je krška mreža zatresla kar sedemkrat, tri gole je dosegel Zočević.

CELJE - VORSKLA POLTAVA 2:0 (1:0)

Strelca: Požeg Vancaš, Novak

TRIGLAV KRANJ - GORICA 1:3 (0:3)

Strelci: Filipović (6', 26'), Marinič (14'); Majcen (53')
Triglav: Džafić, D. Kryeziu, Elsner, Arh-Česen, Kuhar, Mlakar, Pušnik, E. Kryeziu, Žurga, Tijanić, Majcen. Igrala sta še: Novak, Kumer.
Gorica: Sorčan, Curk, T. Kavčič, Lipušček, Celcer, Matić, Kolenc, Marinič, Kotnik, Gulić, Filipović. Igrali so še: Bičić, Hodžić, Panič-Nardin, Tomiček, Oršolić, M. Kavčič, Humar, Jermol, Babić, Jan Štrukelj.

VOŽDOVAC - KRŠKO 7:1 (0:1)

RUDAR VELENJE - HAJDUK 1:1 (1:0)

Strelca: Tučić (30'); Jurić (90')
Rudar: Pridigar, Ćoralić, Vasiljević, Tomašević, Pušaver, Muić, Mensah, Trifković, Djair, Tučić, Radić Igrali so še: Malnar, Solomun, Bolha, Šimunac, Šantek, Črnčič, Kamara, Vodeb, Vrabič