13.11.2017 | Futsal AA
Remizirali s Poljaki

Slovenska futsal reprezentanca je na prvi izmed dve prijateljskih tekem remizirala s Poljsko, 6:6 je bilo v Zagorju pred 600 gledalci. Jutri se bosta ekipi pomerili še v Laškem, odkoder bomo tekmo tudi neposredno prenašali na spletni strani www.nzs.si.

Prijateljska tekma, 13.11.
Slovenija – Poljska 6:6 (3:2)
0:1 Kriezel (1.), 1:1 Čujec (7.), 2:1 Osredkar (9.), 3:1 Fideršek (14.), 3:2 Kubik (17.), 3:3 Kriezel (21.), 4:3 Čujec (27.), 4:4 Mizgajski (34.), 5:4 Fetić (35.), 6:4 Kriezel (36./ag), 6:5 Solecki (37.), 6:6 Poplawski (38./10m)

Afirmativno v napadu

Že drugič v slabem letu sta se reprezentanci razšli z identičnim izidom – 6:6. Tako je bilo 29. januarja letos, tako danes v Zagorju. Oba polčasa so boljše začeli gostje, ki so v 1. minuti povedli 0:1. Po domiselni igri in dominantni igri v napadu je Slovenija z zadetkoma Igorja Osredkarja in Kristjana Čujca povedla. V 14. minuti je na 3:1 povišal Matej Fideršek. V prvem polčasu je razigrani Alen Fetić zapravil 10-metrovko. Poljaki so odšli na odmor z golom zaostanka (3:2).

Gostje poletno začeli 2. polčas in v 11. sekundi poravnali na 3:3. Slovenija (Čujec in Žiga Čeh sta stresla tudi okvir vrat) si je do 36. minute spet nabrala prednost (6:4), a so gostje tudi zavoljo napak naše obrambe poravnali rezultat na 6:6.

Nagrada za Puškarja

Damir Puškar je odigral 101. tekmo (pred tekmo je dobil posebno plaketo za vstop v klub 100, izročila mu jo je Samantha Tina Lovše, predsednica KMN pri NZS). Slovenija je danes vknjižila 241. uradno tekmo, rekorder po številu nastopov ostaja kapetan Igor Osredkar – 139 nastopov, 69 zadetkov.

Pričakovali več

„Ni bilo dobro. Prejeli smo šest golov. Na trenutke je bilo dobro in kreativno v napadu, potem smo se trudili. Smo boljša ekipa. Namesto da bi to dokazali, smo remizirali. Ni razloga za paniko, preveč napak smo naredili. Jutri želimo popraviti vtis!“ je po tekmi povedal Andrej Dobovičnik. „Razočarani smo. V napadu smo bili boljši, a smo dobivali poceni gole. Bilo je tudi preveč individualnih napak. Popraviti bo treba tudi pristop v obrambi,“ pa je dodal še Matej Fideršek.