17.06.2017 | U16
Prvo tekmo po preobratu dobili Avstrijci

Slovenska reprezentanca U16 je v avstrijski Radgoni odigrala prvo od dveh prijateljskih srečanj s kakovostno zasedbo Avstrije. Po rezultatskem preobratu je zmaga ostala pri severnih sosedih.

Mednarodna prijateljska tekma:

AVSTRIJA U16 – SLOVENIJA U16 2:1 (1:1)

Strelci: Ballo (14.), Abdijanović (56.); Koritnik (10.)

Avstrija: Köstenbauer, Macher, Bejić, Koch, Hahn, Ballo, Abdijanović, Nussbaumer, Eyawo, Steiger, Greiml. Igrali so še: Keles, Fuchshofer, Velimirović. Selektor: Marko Rupert.
Slovenija: Gril, Urbančič, Marc, Burin, Makovec, Svetlin, Prelec, Kocar, Koritnik, Verbič, Maher. Igrali so še: Čož, Mutavčić, Markuš, Nikolovski, Španring, Vrhovnik. Selektor: Dušan Kosič.

Srečanje se je za slovensko četo pričelo odlično, saj je Slovenija povedla v deseti minuti, ko je mrežo domačega vratarja Marcela Köstenbauerja načel Gašper Koritnik. Gostitelji dvoboja so prednost sosedov izničili štiri minute kasneje, ko je bil po strelu z razdalje natančen Thiemo Ballo, sicer najmlajši akter prijateljske tekme. Izid 1:1 je obveljal vse do polčasa, malce pred dobro uro igre pa je moral Domen Gril še drugič po žogo v svoja vrata. Z novim udarcem z razdalje je bil v 56. minuti uspešen Amir Abdijanović.

Selekciji, ki ju z izjemo že omenjenega Balloja sestavljajo nogometaši generacije 2001, se bosta še drugič pomerili že jutri dopoldne, ko bodo v vlogi domačina Slovenci. Srečanje v Gornji Radgoni se bo pričelo ob 11. uri, selektor Kosič pa je v čvrstem obračunu izgubil Roka Maherja, ki je v enem od dvoboju prejel udarec v glavo in jutri ne bo nastopil.

Dušan Kosič, selektor Slovenije: »Proti kakovostnemu nasprotniku smo odigrali dobro tekmo. Fantje so pokazali odnos, kot mora biti na mednarodnem nivoju. Do rezultatskega preobrata je prišlo po dveh strelih z razdalje. Imeli smo priložnosti, ko bi lahko tekmo obrnili tudi v svojo korist.«