17.02.2017 | 1. SFL
Prvaki do 15. zmage

Za nami je 16. krog 1. SFL, ki je prinesel že 15. zmago aktualnega državnega prvaka Proen Maribora (3:6 proti Benediktu). Drugouvrščena Litija je bila s 4:3 boljša od Sevnice, KMN Bronx Škofije je z zmago napovedal odločen boj za 3. mesto in boljše izhodišče v končnici 1. SFL. Obstanek si je matematično zagotovil Zavas Siliko.

Puntar lovi 7. mesto

Tolminski Puntar je dosegel pomembno zmago, s 4:0 so varovanci trenerja Mateja Kavčiča ugnali Dobovec. S tremi točkami, ki so jih potrdili s tremi goli (dva je dosegel Aljaž Kusterle, enega pa veteran Igor Kragelj) v 2. polčasu, so ostali v konkurenci za 7. mesto.

Vrhničani obstali

S suvereno zmago na domačem parketu so prvoligaški status potrdili tudi igralci Zavas Silika, ki so bili s 5:2 boljši od Tomaž Šic Bara. Mrežo gostov je z dvema goloma načel Matic Rudolf, v 2. polčasu pa so Vrhničani sklenili začeto.

Litija – Krnc 4:3

Za primat ob Savi sta se pomerila Litija in Sevnica, zmaga je ostala v Litiji, ki je bila boljša s 4:3. Odločilen zadetek je dosegel Borut Ručna v 29. minuti, goste pa je v igri držal Domen Krnc s tremi goli.

Prvaki neusmiljeni

Državni prvak Proen Maribor je upravičil vlogo favorita in prišel do 15. zmage v 16. krogu 1. SFL. Do 13. minute je bilo v Benediktu rešeno vprašanje zmagovalca – z dvema goloma Alena Fetića in Žige Čeha, enega pa je dodal Nikola Jandrić, je prvak ušel na neulovljivih 1:5.

Škofjoti so tretji

KMN Bronx Škofije je bil doma s 3:1 boljši od Oplasta. V prvem polčasu so škofjoti povedli 3:0 (dva gola Nika Zajca in Slavena Radiškoviča), v drugem delu pa so gostje iz Posočja le znižali prednost (3:1). Bronxi so se s to zmago (8. v sezoni) povzpeli na 3. mesto, kjer imajo 25 točk. Eno manj premore Oplast, dve manj pa Dobovec na 5. mestu.

1. SFL, 16. krog, 17.2.
Zavas Siliko – KMN Tomaž Šic Bar 5:2 (3:0)
1:0 Rudolf (1.), 2:0 Rudolf (9.), 3:0 Kunc (18.), 3:1 Magdič (26.), 4:1 Tušar (30.), 5:1 Jereb (35.), 5:2 Kociper (36.)

KMN Bronx Škofije – KMN Oplast Kobaric 3:1 (3:0)
1:0 Radiškovič (2.), 2:0 Zajc (19.), 3:0 Zajc (20.), 3:1 Sovdat (24.),

KMN Benedikt – Proen Maribor 3:6 (2:5)
0:1 Fetič (1.), 0:2 Čeh (5.), 1:2 Klemenčič (8.), 1:3 Čeh (10.), 1:4 Fetič (12.), 1:5 Jandrič (13.), 2:5 Senekovič U. (19.), 2:6 Jandrić (28.), 3:6 Fetič ag. (31.)

FC Litija – KMN Sevnica 4:3 (3:2)
1:0 Čujec P. (2.), 2:0 Ručna (4.), 3:0 Jelić (13.), 3:1 Krnc (16.), 3:2 Krnc (19.), 3:3 Krnc (28.), 4:3 Ručna (29.)

KMN Puntar – Dobovec Pivovarna Kozel 4:0 (1:0)
1:0 Laharnar (3.), 2:0 Kusterle (33.), 3:0 Kragelj (34.), 4:0 Kusterle (37.).